Avalanche

Sıcak Gelişme: Avalanche (AVAX), Sonunda Dev Borsada Listelendi!

AVAX, Coinbase'de listelendi!

Türkiye’de ciddi bir takipçi ve yatırımcı kitlesine sahip olan Avalanche (AVAX), sonunda dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase üzerinde listelendi. AVAX’in aslında Binance gibi önde gelen diğer borsalarda listelendiği ve toplam piyasa değerine göre en büyük 12. kripto para birimi olduğu için Coinbase’de listelenmesi bekleniyordu.

AVAX’a Beklenen Doping Gelmedi

Bu sebeple normalde en az %20 civarında yükseliş getiren Coinbase haberi an itibarıyla AVAX’e sadece %8’lik bir artış getirdi. Coinbase tarafından yapılan duyuruda, yeterli likiditenin sağlanması durumunda 30 Eylül tarihinde alım satımın başlayacağı belirtildi ve bazı kripto paralarda asıl yükseliş alım satım tarihinde gerçekleşiyor.

Prof. Emin Gün Sirer’in öncülük ettiği proje özellikle 2021 yılında ciddi anlamda ilgi çekmeye başladı ve hem yerel hem de küresel topluluk tarafından desteklendi. Top 10 içerisine girmeye çok yaklaşan AVAX’in topluluğu uzun bir süreden beri söz konusu listelenmeyi bekliyordu ancak bu listelenme tahmin edildiği gibi anlık etki yaşatmadı.

Buna rağmen Avalanche ağındaki DeFi ekosisteminin devamlı olarak büyümesi ve diğer ekosistemlere rakip olabilecek konuma gelmesi, uzun vadeli fiyat artışına katkı sağlayabilir. Avalanche an itibarıyla ise 13 milyar dolarlık piyasa değerine ve 24 saat içerisinde 1 milyar dolarlık ticari hacme sahip. Bu hacim artışının sebebi de gelen listelenme olarak ifade edilebilir.

Son dakika haberleri sitemizde yayınlanmadan önce Twitter adresimizde! Son dakikaları kaçırmamak için Twitter hesabımızı muhakkak takip edin!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu