Haberler

SICAK GELİŞME: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kripto Para Yasası Açıklaması!

Erdoğan, kripto para yasasının hazır olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin kripto para sektörüne olan ilgisi sadece yatırımcıların değil aynı zamanda regülatörlerin de ilgisini çekmişti ve beklenen yasa sonunda hazırlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerle buluştuğu son toplantısında bunun hakkında konuştu ve söz konusu yasanın hazır olduğunu aktardı.

Kripto Para Yasası Hazır

Erdoğan konu hakkında yaptığı açıklamada yasanın hazır olduğunu, bunun geciktirilmeden meclise taşınacağını ve mecliste çabucak görüleceğini ifade etti.

Yasanın içeriği tam olarak bilinmese de bilinen en önemli şey kripto para gelirleri ile ilgili verginin geleceği.

Daha önce Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından yapılan açıklamada bir bakan yardımcısının sadece bu konu ile ilgilendiği vurgulanmış ve vergilendirmeden regülasyona kadar birçok konunun tek bir yasada yer alacağı vurgulanmıştı.

İlgili Haber
Lütfi Elvan Kripto Para Vergisi Konusunda Ne Dedi? Tüm Detaylar Haberimizde

Erdoğan tarafından yapılan bu açıklamada da kripto paralarla ilgili vergilendirmenin geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Bazı uzmanlara göre bu aynı borsadaki gibi stopaj odaklı bir vergi olacakken bazıları ise gelir dilimine bağlı bir vergi beklemekte.

Kripto para birimlerinin regüle edilmesi kesinlikle vatandaşların talep ettiği bir durum. Birçok kripto para borsasının kepenk kapattığı ve kurucuların kaçtığı bir ekosistemde yatırım yapmak yatırımcılar için oldukça güvensiz görülmekte. Ancak buna karşın tamamen regüle edilen bir ortamda yatırım yapmak, sektöre yeni olan yatırımcılar için güvenli bir liman yaratabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Nagihan

Kaybedenin kaybında karşılaşırlar devletin parasıyla yatırım yapmiyoe risk aliyor insanlar ne hakla vergi alacak garanti veircek kaybedersen bu kadar vericem diye önce insanların refah düzeyini bir yukseltsinler

Suheda Ak

Bütün sülalemizin verilerini çaldıran yemeksepetine neden ceza kesilmiyor, keza veri çaldıran btctürke neden ceza kesilmiyor, kuliste ne dönüyor? Binance Türkiye şartlarında abalı değil mi, vuru abalıya o zaman. Yazıktır çifte standart

Ertan

Hic bir sekilde vergi beklemiyoruz.
Çıkacak olan “Kripto Para” yasasında kesinlikle yatırımcıdan vergi alınmamalıdır!
El Salvador gibi bir çok ülke kripto yatırımlara sıfır vergi sunarak yatırımcıları teşvik ediyor! (Sıcak parayı ülkesine çekiyor)
İyi örnekler alınmalı, kalkınma planı olarak kullanılmalı!

Ertan

Yetmedi dimi doymak nedir bilmeyenler ama secimde onlara da gerekenler yapilacak nasil ki buyuksehir belediyeler gitti sira herseye mudahale edip yasaklayicilarda gidecekler. Vergi istemiyoruz. Koprulerde ki gecisleri TL olarak alinsin dolar aldi basina gidiyor Allah askina bahaneye bak ya dolar 10 liradan az olamaz yok ona zarar yok buna zarar ile aklimizi celmeye calisacaklar Turk lirasi dolar karsiliginda 10 liradan az olamaz diyor bu nasil bir kurnazca oyun ya saka gibi 😂 Beceremiyoruz demiyorlar yok esnafa yok ona yok buna atmaya calisin bakalim sucu. Secimde sizlere de bir duzenleme gelir


Başa dön tuşu