binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSıcak Gelişme: Paradigm, 750 Milyon Dolarlık Bir Kripto Para Fonu Toplamayı Planlıyor!...

Sıcak Gelişme: Paradigm, 750 Milyon Dolarlık Bir Kripto Para Fonu Toplamayı Planlıyor! 2022 Çöküşünden Bu Yana En Büyüğü

Kripto para şirketi Paradigm, anonim kaynaklara göre devasa bir kripto para fonu için kaynak toplamayı planlıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Anonim kaynaklara göre, kripto para endüstrisinin önde gelen firmalarından Paradigm’ın 750 milyon ila 850 milyon dolar değerinde yeni bir fon toplamak üzere görüşmeler yaptığı bildiriliyor. Coinbase’den Fred Ehrsam ve eski Sequoia Capital ortağı Matt Huang tarafından kurulan firma, kripto girişim sermayesi alanında önemli bir konumda.

Başarılı olması halinde bu fon, kripto piyasasının çöküşünden bu yana sektördeki en büyük fon olacak. Kripto risk sermayesi fonlamasının zirvesi, Andreessen Horowitz’in 4.5 milyar dolarlık şaşırtıcı bir fon topladığı Mayıs 2022’deydi. Bunu, sektörün hala toparlanmakta olduğu dijital varlık fiyatlarında keskin bir düşüş izledi.

Söz konusu şirketin geçmişinde de önemli kaynak toplama çabaları bulunuyor. 2021 yılında, o zamanın en büyük kripto yatırım aracı olan 2.5 milyar dolarlık bir fon topladı. Daha yakın bir tarihte, Eylül ayında, Paradigm’in 1 milyar dolarlık bir fon toplamayı hedeflediği öne sürülmüştü. Ancak firma mevcut fon görüşmeleri hakkında yorum yapmayı reddetti.

İlgili Haber  Sıcak Dakikalar: ABD Hükümetinin El Koyduğu 2.1 Milyar Dolar Değerindeki Bitcoin Varlıkları Hareketlendi! İşte İzlenmesi Gereken Adres

Geçtiğimiz yıl Paradigm için hareketli geçti. Geçtiğimiz yaz firma, web sitesini yapay zekâya odaklanacak şekilde güncelleyerek kriptoya ilişkin tüm ifadeleri kaldırdığında, kripto endüstrisine bağlılık eksikliği nedeniyle eleştirilere maruz kalmıştı. Site kısa bir süre sonra geri eski haline döndürüldü. Ekim ayında Ehrsam yönetici ortaklıktan genel ortaklığa geçti.

Yine Ekim ayında Huang, geçtiğimiz hafta 25 yıl hapis cezasına çarptırılan FTX kurucu ortağı Sam Bankman-Fried’in duruşmasında ifade verdi. Paradigm, FTX’e 278 milyon dolar yatırım yapmıştı. Huang, firmasının şu anda iflas etmiş olan kripto borsasındaki herhangi bir hileli uygulamadan habersiz olduğunu ve Paradigm’in daha sonra FTX yatırımını sıfıra indirdiğini belirtti.

Paradigm şu anda FTX yatırımcıları tarafından açılan bir toplu davanın parçası. Yatırımcılar, Paradigm’in Sequoia ve özel sermaye şirketi Thoma Bravo ile birlikte kripto borsasına yaptıkları yatırımlarla FTX’e “meşruiyet havası” verdiğini iddia ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail