XRP

Sıcak Gelişme: Ripple (XRP) Davasında SEC’in Mahkemeye Sunduğu Talep Kabul Edildi!

Aylardır süren Ripple ile SEC arasındaki davanın seyrinde sıcak bir gelişme yaşandı. Mahkeme SEC'in talebini kabul etti.

Yargıç Sarah Netburn, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple davası için süre uzatma talebini kabul etti.

Davacı tarafın 21 Mart tarihinde mahkemeye sunduğu süre uzatma talebinin amacı daha fazla keşif yapılması gerekip gerekmediğinin belirlenmesi olarak açıklandı.

Ripple, SEC’in Mahkemeye Sunduğu Talebine İtiraz Etmişti

Savunmacı taraf olan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve şirketin kurucu ortağı Chris Larsen, SEC’in mahkemeye sunduğu söz konusu talebe karşı çıkmış ve mahkemeye bir mektup yazarak SEC’in dava sürecini kasıtlı olarak yavaşlatmaya çalıştığını iddia etmişlerdi.

İlgili Haber
Ripple Davasında Sıcak Gelişme: "SEC, XRP'nin Menkul Kıymet Olmadığını Kanıtlayan Belgeleri Saklıyor!"

Ripple genel avukatı Stuart Alderoty, yetkili kurumu kamuya açık olarak davayı daha fazla gecikme olmadan, mümkün olduğunca hızlı bir şekilde taşıma taahhüdünde bulunmaya çağırdı.

SEC’in 8 Nisan’dan Sonra Bir Hafta Vakti Olacak

Eski federal savcı James K. Filan tarafından belirtildiği gibi, bireysel savunmacıların cevaplarını 8 Nisan tarihine kadar yapmaları gerekiyor. SEC, 8 Nisan tarihinden sonra bir hafta içerisinde Ripple davası için ek keşif gerçekleştirmeye ihtiyacı olup olmadığını yargıca bildirmek zorunda olacak.

Bu ayın başlarında SEC ile XRP arasındaki davada yeni bir gelişme yaşanmış ve mahkeme SEC’in XRP’nin savunmasına yaptığı itirazı reddetmişti. Bununla birlikte Garlinghouse, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, davanın seyrindeki son gelişmelerden memnun olduğunu söylemişti.

Şirketin SEC ile yaşadığı hukuki kavganın başlangıcı 2020 yılının Aralık ayına kadar gidiyor. Davanın gidişatı aylardır belirsizlik içerisindeyken SEC’in kendi iç belgelerine ulaşmayla ilgili son gelişmeler ile birlikte dava bir karar aşamasına yaklaşıyor olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu