coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSıcak Gelişme: SEC Başkanı Gary Gensler Açıklama Yapıyor! İşte Detaylar

Sıcak Gelişme: SEC Başkanı Gary Gensler Açıklama Yapıyor! İşte Detaylar

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC başkanı Gary Gensler, ABD Mali Hizmetler ve Genel Yönetim Alt Komitesi’nde yapacağı konuşması için hazırladığı yazılı metinde kripto para konusu da yer verdi.

Görünüşe göre SEC Başkanı Gary Gensler, kripto paraların ortaya çıkışı da dahil olmak üzere finans piyasalarında meydana gelen hızlı teknolojik dönüşümün farkında.

Kripto piyasalarının uyumsuzluk ve son derece spekülatif davranışlarla dolu olduğunu ve yatırımcıların zor kazanılan varlıklarını riske attığını belirtiyor.

Gensler konuşmasında kötü niyetli davranışlarla mücadele etmek ve kritik piyasa altyapısının esnekliğini sağlamak için yeni araçlara, uzmanlığa ve kaynaklara duyulan ihtiyacın altını çiziyor. Genel olarak, Gensler’in konuşması SEC’in kripto para birimi düzenlemesini ciddiye aldığını ve bunu kurum için ileriye dönük önemli bir odak alanı olarak gördüğünü gösteriyor.

SEC Başkanı Gary Gensler, son zamanlarda yaptığı konuşma ve röportajlarda, hızla büyüyen kripto piyasasını düzenlemeye yönelik yaklaşımını açıklamıştı. Kripto varlıklarının ve blok zinciri teknolojisinin yenilikçiliğine duyduğu hayranlığı ve aynı zamanda yatırımcıların ve piyasaların korunmasına yönelik endişelerini dile getirmişti.

Gensler, çoğu kripto paranın SEC’in yetki alanına giren menkul kıymetler olduğunu ve mevcut yasa ve yönetmeliklere uyması gerektiğini savunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları