HaberlerKripto Para

Sıcak Gelişme! SEC Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Gary Gensler UST ve Celsius üzerinden yatırımcıları uyardı.

Kripto para piyasalarındaki gergin ve endişeli bekleyiş devam ederken regülatörlerden bilindik açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Bugün CNBC’den Bob Pisani ile röportaj yapan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler,  yatırımcıları kripto para birimlerine karşı uyardı.

Son dönemde Luna ve Celsius’ta yaşananlar üzerine yorum yapan Gensler, borç verme platformlarının hayal ürünü getirilerine karşı dikkatli olunmasını istedi.

“Kripto ticaret platformlarının gerçek olamayacak kadar iyi görünen getiri vaatlerine karşı yatırımcılar dikkatli olmalı.

Kripto borç verme platformları biraz banka gibi davranıyor.”

UST’de yaşanan çöküş sonrası regülatörlerin kripto paraları düzenleme isteği bir kat daha arttı. Her fırsatta bu örnekler üzerinden kripto paraları kötüleyen regülatörler hiçbir fırsatı kaçırmıyor.

UST’de yaşananların ardından borç verme platformu Celsius’un iflas edeceğine dair söylentiler dikkatleri yeniden kripto paralar çevirdi.

Dün konuşan İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey Celsius’u kastederek “Kripto varlıkların içsel bir değeri yok. Bu sabah bir kripto borsasında başka bir çöküş daha gördük.” demişti.

Kripto kışı devam ettikçe ve bir çok proje beklenen iflaslarını açıkladıkça bu tarz açıklamalar göreceğiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu