Kripto HaberleriHaberlerSıcak Gelişme: Tether'ın (USDT) da USDC Gibi Batık ABD Bankasıyla Çalıştığı İddia...

Sıcak Gelişme: Tether’ın (USDT) da USDC Gibi Batık ABD Bankasıyla Çalıştığı İddia Edildi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Henüz doğrulanmamış bilgilere göre dünyanın en büyük stablecoini USDT’nin arkasındaki şirket olan Tether, ABD’de kısa bir süre önce yetkililer tarafından kapatılan Signature Bank ile çalışarak ABD finansal sistemine dahil oluyordu.

Signature Bank, müşterilerinin mevduatlarına yaptıkları akının ardından 12 Mart 2023 Pazar günü eyalet düzenleyicileri tarafından kapatılmıştı. Bu, Silicon Valley Bank’tan sonra ABD tarihindeki en büyük üçüncü banka iflasıydı.

Signature Bank, kripto para şirketlerinden ve bağlı şahıslardan mevduat kabul ettiği ve dijital ödemeler ve saklama gibi hizmetler sunduğu için kripto sektörüne büyük ölçüde maruz kalmıştı.

Durum hakkında bilgi sahibi olan kişilere göre Tether, kripto para müşterilerine, Signature’ın Signet ödeme platformu aracılığıyla Bahamalar merkezli bankacılık ortağı Capital Union Bank Ltd’ye dolar göndererek stablecoin’leri için ödeme yapmaları konusunda talimat verdi.

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen kaynaklar, bu uygulamanın ne zaman başladığının belli olmadığını ancak Signature Bank’a geçen ay düzenleyiciler tarafından el konulduğunda bu uygulamanın hala geçerli olduğunu söyledi.

Signature Bank’ın kapatıldığı gün, Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, firmanın “Signature Bank’a herhangi bir maruziyeti olmadığını” tweetlemişti.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: Bu Altcoin Google Cloud ile Ortaklık Kurduğunu Açıkladı! Fiyatında Yükseliş Var!

Bununla birlikte kısa bir süre önce Silicon Valley Bank’ın batmasıyla bir diğer stablecoin şirketi Circle’ın yüklü miktarda varlığı bu bankada kalmış ve yatırımcıların yaşadığı korku ve paniğin ardından USDC fiyatı 0.82 dolara kadar düşmüştü.

Konu hakkında açıklama yapan Tether CTO’su Paolo Ardoino, şu açıklamada bulundu:

12 Mart 2023’te belirttiğim gibi, Tether’in Signature ile doğrudan veya dolaylı bir ilişkisi yoktur.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları