HaberlerKripto Para

Şikago Üniversitesi Kripto Para Anketinden Çarpıcı Sonuçlar!

Chicago Üniversitesi tarafından yapılan kripto para anket sonuçları yayınlandı.

Şikago Üniversitesi araştırma grubu NORC tarafından yayınlanan anket sonuçlarına göre ABD’li yatırımcıların çoğu son zamanlarda kripto para birimlerine yatırım yaptığını belirtiyor.

Ankette kripto para birimlerine yatırım yapan ABD vatandaşlarının %60’ından fazlası son altı ay içerisinde kripto para satın almaya başladığını söylüyor.

Ankete göre katılanların %13’ü son bir yıl içerisinde kripto para satın aldığını yada ticaretini yaptığını belirtirken katılımcıların %24’ü ise yatırımlarını hisse senetlerine yaptığını belirtiyor.

NORC Ekonomi, Adalet ve Toplum Departmanı başkan yardımcısı Angela Fontes anket ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Kripto para birimleri yatırımcılar için daha çeşitli yatırım fırsatları açıyor, bu durum çok iyi. Yatırımcıların, yatırımlarla ilgili kararlar alırken sağlam bilgilere erişmeleri önemli olacak.

Katılımcılara kripto para birimlerine yatırım yaparken hangi kaynaklardan bilgi edindikleri de soruldu. Bu soruya  katılımcıların %26’sından fazlası kripto para borsalarından, %25’i Fidelity ve Robinhood gibi ticaret platformlarından, %24’ü sosyal medyadan %2’si ise danışmandan bilgi aldıklarını söyledi.

Ayrıca kripto para birimlerine yatırım yapmakta tereddüt edenlerin %62’si kripto piyasası anlayışının yatırım yapmak için yeterli görmediklerini belirtirken %33’ü yatırım için yeterli varlıklarının olmadığını söyledi.

Kripto para birimlerine yönelik güvenlik endişeleri, nasıl yatırım yapacağının bilinmemesi ve kripto para birimlerinin volatil olması da yatırım yapmama nedenleri arasında gösteriliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu