AnalizBitcoin

Sıkışıp Kalan Bitcoin Fiyatı İçin Ünlü Analist Ne Dedi?

Son günlerde 8400 dolar seviyelerinde yatay seyir eden BTC için ünlü analist Peter Brandt açıklama yaptı. Peki BTC'nin yönü hakkında ne düşünüyor?

2020 yılına yükselişle başlayan BTC, 9200 dolar seviyesine kadar yükselmiş olsa da bu direnci geçemeyip artından 8200 dolar seviyelerine kadar bir gerileme yaşamıştı. An itibarı ile 8300 ila 8500 dolar seviyeleri arasında sıkışıp kalan BTC fiyatının ne yöne doğru hareketleneceği tüm yatırımcıların ortak sorusu.

Bitcoin ve ekonomi alanlarında yaptığı isabetli tahminler ile bilinen ünlü isim Peter Brandt, Bitcoin için güncel görüşünü ifade etti. Daha önceki senelerde BTC’nin nasıl şekilleneceğini doğru tahmin eden ünlü isim, diğer bazı analistlerin aksine Bitcoin için korkulacak bir şey olmadığını ifade etti.

Düşüşlerin sebebi çoğu analiste göre Çin’de bugün olacak olan yeni yıla giriş günü. Zira birçok Çinli’nin yeni yıla girerken bazı vergilerden muaf olmak ve alışveriş gibi ihtiyaçları karşılamak için Bitcoin’lerini bozdurduğu tahmin ediliyor.

Peter Brandt, Bitcoin’deki bazı teknik indikatörleri ve 14 Ocak’taki 8100 dolarlık destek seviyesinin gücünü ifade ederek şu anlık bu düşüşlerde korkulacak bir şey olmadığını ve BTC’nin bu fiyat seviyelerinin altına düşmesini beklemediğini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu