Kripto HaberleriBitcoinSilk Road Kurucusu, 3 Milyar Dolarlık Bitcoin ve Altcoini ABD Hükümetine Devredecek!

Silk Road Kurucusu, 3 Milyar Dolarlık Bitcoin ve Altcoini ABD Hükümetine Devredecek!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Şu anda kapalı olan darkweb pazaryeri Silk Road’ın kurucusu Ross Ulbricht ABD’deki cezasının önemli bir bölümünü tamamladı.

Bununla birlikte yeni ortaya çıkan mahkeme belgelerine göre Ulbricht ödemesi gereken 183 milyon dolarlık tazminatın iptali için sessiz bir şekilde yetkililer ile bir anlaşma imzaladı.

Silk Road Kurucusu Ulbricht 183 Milyon Dolarlık Tazminatı Ödeyebilmek İçin Milyarlarca Dolarlık Bitcoin İddiasından Vazgeçti

Belgelere göre, yaklaşık olarak 3 milyar dolar değerindeki Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold ve Bitcoin SV’ye ABD hükümeti tarafından el konacak.

Anlaşmaya göre bu varlıkların satışından elde edilecek gelir ile Ulbricht’in yargılanmasının maddi kısmı karşılanacak ve ABD hükümetinin uygun gördüğü şekilde harcanacak.

Ortaya çıkan belgelere göre Ulbricht, 69.370 adet BTC üzerindeki tüm hak, mülkiyet ve menfaatlerinden feragat edecek ve tüm varlıkların ABD’ye devredilmesini ve ABD yasalarına göre elden çıkarılmasını kabul edecek.

ABD 2020 Yılında 1 Milyar Dolar Üzerinde Değere Sahip Kripto Varlığa El Koymuştu

Söz konusu BTC varlıkları aslına bakılırsa ABD Adalet Bakanlığı’nın çabalarıyla ele geçirilmişti. 2020 yılında hükümet, Silk Road pazaryerinden kapatılmadan önce 69.370 adet BTC çalan hackerın varlıklarına el koymuştu.

İlgili Haber
1 Milyar Dolardan Fazla Değere Sahip Bitcoin'e El Konuldu!

Bilindiği üzere yasadışı bir pazaryeri olan Silk Road, uyuşturucu ve diğer illegal eşyaların satışı için kullanılmaktaydı.

Dünyanın ilk modern darkweb pazaryeri olarak adlandırılan platform 2011 yılından 2014 yılında FBI tarafından kapatılana kadar faaliyet göstermişti. Platformda ödemelerin anonim gerçekleşmesi için kripto paralar kullanılmaktaydı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları