fbpx
Haberler

Singapur’da 78.000 Dolarlık Kripto Para Hırsızlığı!

Singapur'da kısa bir süre içerisinde 78 bin dolar çalındı.

Singapur yönetimi ülke genelinde kripto para birimleri hakkında yaptığı açıklamada vatandaşlarını uyardı. Eylül-Kasım ayları arasında kripto para dolandırıcılığı olarak 78 bin dolarlık bir dolandırıcılık yapıldığı ve bu dolandırıcılık sonrasında ülke yönetiminin binlerce dolarlık kripto para hırsızlığı sonrasında harekete geçtiği ve hırsızları yakalamak için çalışmalarını sürekli olarak güçlendirmeye yönelik adımlar attıkları açıklandı.

Bitcoin çalan hırsızların 78 bin dolarlık Bitcoin çalması ülke için büyük bir rakam olarak görüldü ve hükümetin bu konuda yeni yasalar ve uyarılar ile vatandaşlarının haklarını savunmak, kripto para sahibi olan kişilerin yasal olarak korunmasını sağlamak gibi bir takım temel önlemler alabilecek olduğu iddia edildi.

Singapur Hükümetinden Destek Bekliyorlar

78 bin dolarlık hırsız sonrasında kendileri hırsızlığa kurban giden yatırımcılar hükümet yönetiminden bu konuda yasal olarak destek beklediklerini ve çalınan kripto paralarının değeri ile karşılanması gerektiği konusunda açıklama yaptılar. Ülkenin en büyük kripto para sayfalarında ise yatırımcılar birbirlerini uyararak, neler yapabilecek ve nasıl önlemler alabilecek olduklarını konuşmaya başladılar ve birbirlerine bir takım öneriler sunmaya başladılar.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kaynak
Bitcoin.News

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box