EthereumHaberlerKripto Para Madenciliği

Siz Kahvenizi Yudumlarken Laptopunuz Ethereum (ETH) Kazansın İster Misiniz?

Etheruem madenciliği yükselen yıldız olmaya devam ediyor.

Bitcoin ve Ethereum rekordan rekora koşarken yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Yüzü gülen sadece yatırımcılar olmadı. Bu işin emektarları olan madencilerin gelirleri de artan fiyatlarla birlikte bir hayli yükseldi.

Özelikle elektriğin ucuz olduğu ülkelerde daha fazla havuz oluşturan madenciler ekran kartlarını adeta sömürdü. Madencilerin ekran kartı taleplerinin yüksek oluşu Türkiye’de de ekran kartı fiyatlarının aşırı yükselmesine ve tedarikte problem yaşanmasına neden oldu.

Madenciler şimdi gözünü laptoplara dikti. Çinli kripto para madencileri Ethereum’un ATH seviyesine ulaşmasıyla ETH madenciliğini hızlandırdı. Son gelen verilere göre Çinli madenciler son olarak Nvidia’nın çıkardığı GeForce RTX30 serisi laptoplara yöneldi.

Laptop madenciliği Çin’de giderek daha popüler hale geliyor. Weibo’ya yüklenen bir görüntü GeForce RTX30 serisi laptoplarla madenciliğin hızlandığını gösteriyor.

RTX 3060 kartıyla donatılmış bir laptopla Sturbucks’ta kahve içen birisinin kafeden aldığı elektrikle yaklaşık 2 saat içerisinde 0.00053 ETH (0.89$) çıkarması da viral olmuş durumda.

GeForce RTX 3060’a sahip bir laptobun potansiyel olarak yılda 2.3 ETH (3900$) üretmesi bekleniyor. Çin’de bu laptopların 1000$ ve 2000$ arası bir fiyatla satıldığı düşünüldüğünde bu yöntem makul gibi görünüyor.

RTX 30 serisi ekran kartlarıyla donatılmış Laptoplar Türkiye’de birçok platformda henüz satışa sunulmadı. İnternette satışa sunulan bazı sitelerde performansına göre fiyatlar 15.000 TL ile 30.000 TL arasında değişiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu