BitcoinHaberler

Sizce Türkiye’de Bitcoin’in En Çok Rağbet Gördüğü İl Hangisi?

Çoğu kişi listenin başında İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerin olduğunu zannediyor ancak sonuçlar oldukça şaşırtıcı!

Bitcoin’in Türkiye’deki yatırımcılar tarafından gördüğü ilgi yadsınamaz bir gerçek. Özellikle genç yatırımcıların ve Z kuşağının ilgisini çeken Bitcoin, ülkemizdeki illere göre gördüğü ilgi açısından değerlendirildiğinde ünlü kripto değere karşı en büyük alakayı Bingöl’ün göstermesi oldukça şaşırtıcı.

Google arama motorunun ilgi alanı sekmesinin geçen yılki sonuçları incelendiğinde ünlü kripto değerle en alakadar illerin başında Bingöl, Siirt ve Batman geliyor.

Söz konusu listenin başında İstanbul, Ankara ya da İzmir gibi büyükşehirlerin yer almaması oldukça dikkat çekici. Nitekim İstanbul 10, İzmir 20 ve Ankara ise 22. sırada yer alıyor. Listenin başındaki 3 ili ise sırasıyla Diyarbakır ve Kars takip ediyor.

Bununla birlikte pandemi kaynaklı eğilimlerin değişmesi ve 12 Mart sonrası yaşanan güçlü satış baskısı Bitcoin’in Türkiye’deki tanınırlığını daha da artırdı. Yine mayıs ayında yaşanan Bitcoin yarılanması döneminde de Bitcoin’e olan ilgi büyük oranda artış gösterdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu