HaberlerKripto ParaKripto Para Madenciliği

Sizin Ekran Kartınızla Hangi Kripto Para Madenciliği Daha Karlı?

Maliyetler madenciliğe yönelimi baltalıyor.

Kripto paralar sadece ticareti yapılarak para kazanılan bir alan değil. Madencilik sektörüne yatırım yapan şirketlerinde çok güzel karlılıklara ulaştığını görüyoruz.

Son dönemde Wall Street yatırımcılarının da Bitcoin madencisi olan ve bu alanla ilgilenen şirketlere yaptıkları yatırımların hız kazandığını gözlemliyoruz.

2013 yılından itibaren faaliyet gösteren ve en eski Bitcoin madenci havuzları arasında yer alan F2pool, hangi ekran kartının hangi coini kazarken daha iyi performans verdiğini gösteren bir grafik paylaştı.

Grafiğe göre eğer RTX 3090’ınız varsa Ethereum kazmak sizin için en karlı olanı olacaktır. Şayet nispeten eski olan RTX 3060 Ti LHR modeline sahipseniz de sizin için en karlı madencilik RVN coin olacaktır. Eğer 1080ti’ınız varsa ETC kazmak size bir karlılık sağlamayacaktır.

F2pool’un adresini ziyaret ederek daha sizin ekran kartınızla ilgili daha fazla seçeneğe ulaşabilirsiniz. F2Pool

Ülkemizde elektrik maliyetlerinin yüksek oluşu ve ekran kartlarının pahalılığı yatırımcıların bu alana ilgi göstermesinin önündeki en büyük engeller arasında.

Stok sıkıntısı olsa da bu ekran kartlarının ülkemizdeki satış fiyatları şu şekilde:

RTX 3060- 10.000- 12.000 TL,,

RTX 3070 15.000 TL

RTX 3080 20.000 TL- 25.000 TL

RTX 3090 40.000 TL

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu