Kripto HaberleriHaberlerSoftBank, Bu Metaverse Projesine 150 Milyon Dolar Yatırım Yaptı!

SoftBank, Bu Metaverse Projesine 150 Milyon Dolar Yatırım Yaptı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Japonya merkezli halka açık bir şirket olan SoftBank da son zamanların en popüler teknolojilerinden olan Metaverse çılgınlığına katıldı.

Wall Street Journal’ın haberine göre SoftBank, Güney Koreli Naver Corporation tarafından geliştirilen bir Metaverse platformu olan Zepeto’ya 150 milyon dolar yatırım yaptı.

2018 yılında piyasaya sürülen Zepeto platformu günlük 2 milyon kullanıcısı ile Güney Asya’da en hızlı büyüyen Metaverse platformlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Zepeto platformu kullanıcıların yaklaşık %70’i 13-40 yaşındaki kadınlardan oluşuyor.

Kadın hakimiyetinin fazla olduğu platformda kullanıcılar yalnızca bir fotoğrafı taradıktan sonra diğer kullanıcılarla etkileşim kurarken kullanabilecekleri kendi dijital avatarlarını oluşturabiliyor.

En yoğun Metaverse platformlarından olan Zepeto’nun yükselen popülaritesi Gucci ve Ralph Lauren gibi küresel moda devlerinin de dikkatinden kaçmadı. Firmalar platformda satılık sanal giyim ürünlerini oluşturdu.

Naver Corp baş strateji sorumlusu Rudy Lee WSJ’ye verdiği röportajda Zepeto Meteverse platformu için “Muhtemelen dünyanın en büyük sanal moda pazarıyız” dedi.

Sosyal medya devi Facebook’un Metaverse alanında yatırım yapması ve adını “Meta” olarak değiştirmesi büyük teknoloji ve finans şirketlerinin de Metaverse alnına yönelmesini sağladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları