Kripto HaberleriSolanaSolana Fiyatı Ağustos Ayından Bu Yana En Düşük Seviyesine İndi! Düşüşün Sebebi...

Solana Fiyatı Ağustos Ayından Bu Yana En Düşük Seviyesine İndi! Düşüşün Sebebi Ne?

Takip et

Solana ağındaki geliştirici etkinliği devam ederken fiyatındaki düşüş trendi ise kırılamıyor.

Altcoinin fiyatı 2021 yılının Kasım ayına göre %68 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor. Verilere göre SOL fiyatı Ağustos ayından bu yana en düşük seviyelerine indi.

Altcoinin fiyatı 80 doların altına inmiş, bununla birlikte 85 doların üstüne birçok kez yeniden çıkmayı başarmıştı.

SOL piyasasındaki satış gücünün artmasıyla birlikte kripto para boğaları bu “Ethereum katilini” düşüş trendinden çıkarmayı başaramadı.

SOL fiyatının 1 yıllık performansını gösteren grafik.

Grafikteki hareket ortalamaları dikkate alındığında SOL’ün halen keskin bir düşüş trendi içerisinde olduğu görülüyor.

Bununla birlikte ortalama volalite değeri ise %10 seviyelerinde bulunuyor. Hem 50 günlük hem de 200 günlük hareket ortalamaları altcoinin fiyatının üstünde seyrediyor.

Solana Pay sisteminin geliştirilmesi ve GitHub üzerinde giderek artan geliştirici aktivitesinde rağmen SOL ağı fiyatını yukarı çekecek yatırımcılara ulaşamıyor. Bununla birlikte LUNA gibi bazı kripto paralar ise, piyasadaki mevcut koşullara rağmen yüksek performans gösteremeye devam ediyor.

Solana’nın Kötü Performansının Nedeni Ne?

SOL, herhangi bir ülkede denetimsel problemlerle karşı karşıya değil ve aynı zamanda yapısında temel problemler de barındırmıyor.

Bununla birlikte projenin performansının düşük kalmasının nedenlerinden biri olarak altcoinin spekülatif yapısı gösteriliyor.

Buna ek olarak SOL ağı tarafından desteklenen NFT projelerinden bazılarının dolandırıcılık olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte piyasada SOL için bir satış baskısı oluşmuş olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bu kadar pump yapılmış bir coinin tavanda sabit kalmasinimi bekliyordunuz ne kadar yatirim varsa mutlaka satislar gelecekdir dipten alan balina satis yaptığında bireysel nakit hacmini yükseltiyor onca olumlu haber geliyor neden yukselmiyor btc 20 bin dolarda iken grayscale sadece eteryum alacagim dediğinde jeton ucusa geçmişti dolayısıyla pu piyasa spekülatif ve maniplasyona acik bir piyasa bitcoin her nekadarda merkeziyetsiz hacklenemez yönetilemez olsada elinde binlerce btc olanlar piyasayi yönetiyor aslında bir merkezi var BALINALAR demekki olumlu haberlere degil balinalarin psikolojisine gore hareket ediyor bu arada piyasada yeni degilim 2017 yılından bu yana piyasadayim 😊 isi bilmeyen dayısı olmayan hirs yapan her zmn kaybetmeye mahkumdur

Last edited 6 ay önce by Anonim
Anonim

Kanka anlaşılan saglam dayı dayalı kaynaklarin var bized tüyo versene beya 🙂

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları