Solana

Solana (SOL) Ağına Saldırı Yapıldı: Fonlar Güvende mi?

Solana ağına DDoS saldırısı yapıldı!

Kısa süre içerisinde toplam piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi arasına girmeyi başaran Solana (SOL), tabii ki iyi gözlerde olduğu gibi kötü gözlerde de etki uyandırıyor.

Bu da SOL ağının zaman zaman saldırıya uğramasına neden olmakta. Geçtiğimiz aylarda yaşanan saldırıda SOL ağı saatlerce inaktif kalmak zorunda kalmıştı ve şimdi bunlara bir yenisi eklendi.

Solana Yeniden 180 Dolar Altında

Solana’nın blockchain performansı kısa süre önce sert bir düşüş yaşadı ve 24 saatlik etkinin sebebinin DDoS saldırısı olduğu ortaya çıktı. Ağ ise bu saldırı boyunca aktif kalmayı başardı ve geçtiğimiz seferki gibi ciddi bir etki görülmedi.

Genellikle yüzlerce bot ile yapılan ve ağı tıkamaya yönelik olan bu saldırı, bu sefer ise etkili olmadı. Solana daha önceki saldırıda 17 saat boyunca kapalı kalmış ve ağ yeniden başlatılmıştı. Solana’ya yönelik saldırının ise DEX odaklı platform Raydium’dan kaynaklandığı ve buranın hedef alındığı aktarılıyor.

Solana odaklı altyapı şirketi GenesysGo tarafından aktarılan bilgilere göre onaylayıcı ağ bazı sorunlar yaşasa ve işlemler yavaşlasa da ağ hiçbir zaman inaktif kalmadı.

Solana ağının durumuna bakıldığında bunun sorunsuz olarak ifade edildiği görülüyor ve Solana ekibinden henüz konu hakkında resmi açıklama gelmedi.

SOL fiyatı ise son 24 saat içerisinde %6 düşüş yaşayarak aslında saldırının etkilerini yansıtmış gibi gözüküyor. SOL, yeniden 180 doların altına geriledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu