Solana

Solana (SOL) Ağındaki Sorunun Arkasında Saldırı mı Yatıyor?

Solana, saldırıya uğradı!

Kripto para piyasasını şoke eden bir yükseliş yakalamasından ve haftalarca yükselmesinden sonra, Solana (SOL) da konsolidasyona girdi ancak bunun arkasında birden çok sebep var gibi gözüküyor.

Tüm zamanların rekorunu kıran ve 200 dolar üzerine kadar çıkan Solana, 14 Eylül tarihinden itibaren ise yaklaşık 17 saat offline kaldı ve ağa ulaşılamadı.

Bunun devamında ağdaki DNS ile ilgili bir sıkıntı ortaya çıktı ve ağ yine bir süre devre dışı kaldı. İlk başta yapılan açıklamalarda bunun ağdaki aşırı yoğunluktan kaynaklandığı belirtilmişti ancak şimdi durumun saldırı olduğu görülmekte.

Solana’ya Saldırı!

Yeni ortaya çıkan bilgilere ve hazırlanan rapora göre, Solana ağına DDOS saldırısı yapılmış olabilir. Bunun geleneksel bir DDOS saldırısından farklı ve direkt olarak ağdaki onaylayıcılara yönelik yapıldığı belirtilmekte.

Bu durumda ağın son bloğunda ilginç bir şekilde hard fork oluşturulduğu ve Solana’nın bu sebeple ağı yeniden başlatması gerektiği belirtilmekte.

Solana Foundation tarafından yapılan ek açıklamada bununla ilgili çalışmaların sürdüğü ve gelecekte böyle durumların yaşanmaması için adım atılacağı belirtildi.

DDOS saldırısının şiddeti tam olarak bilinmese de bunun saniyede 50.000’den fazla işlem yapma kapasitesine sahip bir ağı tıkadığını söylemek durumu anlamakta yardımcı olacaktır.

SOL fiyatı ise 213 dolara kadar çıktıktan sonra gelen genel düşüş dalgası ile de beraber 135 dolar seviyesine çekildi ve durum bir hayli kötü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu