Altcoin

Solana (SOL) Durdurulamıyor: Yükselişi İle Top 10’a Girdi!

Solana, artık top 10'da!

FTX kripto para borsasının ağı olarak da anılan Solana (SOL), inanılmaz bir tanınma ve popülerlik elde ederek top 10 kripto para birimi arasına girmeyi başardı.

Solana, an itibarıyla 17 milyar dolarlık toplam piyasa değerine ulaştı ve Uniswap’i bile geride bırakarak 10. sıraya yerleşti.

SOL’un son 24 saat içerisindeki ticari hacminin ise 3 milyar dolara yaklaştığı görülüyor. Binance Coin‘in ticari hacmi 1,9 milyar dolar ve bu da aslında SOL’un şu an ne kadar popüler olduğunu gözler önüne sermekte.

Solana İçin Rekor Tazelendi!

Peki Solana fiyatının böylesine artmasını sağlayan temel etmen tam olarak ne? 7 günde %60 ve üzerinde yükseliş elde eden SOL’u rekora götüren etmen NFT’ler oldu.

Ethereum Katili olarak anılan Solana, düşük işlem ücretlerine bir de yeni NFT akımını ekleyince kısa sürede hacim rekorları kırdı.

Solana tabanlı Arweave.net kurucusu tarafından yapılan açıklamada günlük sadece kendi platformuan yönelik 60 milyon talep olduğu vurgulanıyor.

Degen Ape Academy isimli yeni NFT platformu ve projesi kesinlikle şu an sektörü kasıp kavuruyor ve SOL’un yükselişi de buna bağlı.

Arweave üzerinde devamlı olarak tüm zamanların rekoru kırılıyor ve Sam Williams’ın açıklamalarına göre tek bir dakika içerisinde platforma 1 milyon istek gönderildi.

18 Mayıs tarihinde 58 dolara kadar yükselen SOL, şimdi ise 66 dolara kadar gelerek tüm zamanların rekorunu tazeledi. SOL için sıradaki hedef ise psikolojik direnç olan 100 dolar gibi gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu