AnalizSolana

Solana (SOL) Fiyatı 143 Dolardan Destek Buldu! Önümüzdeki Günlerde Neler Bekleyebiliriz?

Bir süredir durgun bir seyir izleyen Solana, 143 dolar seviyesinden destek buldu.

Kripto para piyasası son 24 saatte bir toparlanma sürecine girmiş gibi görünüyor. Bitcoin (BTC) fiyatı %1, Ethereum ise %2.50 değer kazandı. Solana (SOL) için yükseliş oranı ise bu yazının yazıldığı anlarda %1 seviyelerinde.

Bununla birlikte Solana’ya ait işlem hacmi son 24 saatte hafta sonu olmasından da kaynaklı %32.34 gerileme kaydetti ve toplamda 1.57 milyar dolar seviyesinde bulundu. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında ise SOL, 45 milyar dolarlık değeriyle 5. sırada yer alıyor.

Analist: “Solana 143 Dolardan Destek Buldu ve Yukarı Yönlü Tepki Verdi”

Ünlü kripto para analistlerinden biri olan Lapin’e göre, Solana fiyatı 143 dolar seviyelerinden destek buldu ve bu destek önümüzdeki fiyat hareketleri için oldukça olumlu.

Bu tutulumu olumlu bulan analist, önümüzdeki günlerde SOL fiyatı için tahminlerini de paylaştı.

SOL Fiyatı Yukarı Yönlü Hamle Yapmaya Mı Hazırlanıyor?

4 saatlik grafik incelendiğinde, 157 dolar seviyesinin tırmanışa karşı bir engel oluşturduğunu ve bu yüzden SOL fiyatının buradan bir gerileme hareketi yaptığını görüyoruz.

Bununla birlikte SOL fiyatı bu hafta boyunca güçlü bir şekilde boğa lehine bir momentum kazanmıştı. 10 Ocak tarihinde 130 dolar seviyesini test eden altcoin, bunun ardından hızlı bir şekilde eski seviyesine yükselmişti. Çarşamba günü 157.5 dolar zirvesine çıkılması ile birlikte analist, piyasa yapısının da boğa lehine bir görünüm vermeye başlaması sonucunda bir yükseliş hareketi yaşanabileceğine inanıyor.

Bu yüzden 143 dolara kadar yaşanan gerileme, bir sonraki yükselişten önceki taban bölgesini oluşmuş olabilir. Bugün ise Solana, analiste göre bir önceki kısa vadeli zirvesi olan 157.5 dolar seviyesine gerçekleştirebileceği ataktan önce hafif bir şekilde aşağı yönlü hareket sergiledi.

SOL Fiyat Analizi: Sonuç

Lapin, 143 dolar seviyesinden yukarı yönlü bir tepki gelerek kısa vadeli bir direnç olan 150 dolar seviyesinin test edilmesi ile birlikte bugünkü SOL analizinin boğa lehine olduğunu düşünüyor.

Bu yüzden SOL fiyatı gelecek günlerde önündeki direnç bölgelerini test edebilir.

Bu bağlamda 143 dolar seviyesinin kaybedilmemesi ve Bitcoin harekelerinin de stabil kalması son derece önemli. Eğer senaryo bu şekilde olur ve tekrar yükseliş dalgası gelirse 157 dolar seviyesinin bu sefer kırılmasına daha olumlu bakılıyor. Bu direncin kırılmasıyla beraber bir sonraki hedef ise 168 dolar seviyesi olacaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu