coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSolana'da (SOL) İşlem Hacimleri Son Bir Ayda 7 Katına Çıktı: "Üç Memecoin...

Solana’da (SOL) İşlem Hacimleri Son Bir Ayda 7 Katına Çıktı: “Üç Memecoin Çifti Sorumlu”

Onchain verilerine göre Solana ekosistemindeki tokenlerin işlem hacimleri son bir ayda şaşırtıcı bir artış gösterdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Solana (SOL) tabanlı kripto paralar işlem hacimlerinde önemli bir artış göstererek bir yılı aşkın bir süredir en yüksek seviyeye ulaştı. SPL token standardını kullanan tokenlerin ekonomik işlem hacmi son 30 gün içinde %700 gibi şaşırtıcı bir artış gösterdi.

The Block’un verilerine göre Solana’daki günlük işlem hacmi 40 milyar doların üzerine çıkarak Ekim 2022’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

İşlem hacimlerinin yedi günlük hareketli ortalamasının yaklaşık 5 milyar dolar olduğu Aralık ayı başında kaydedilen hacimlerle karşılaştırıldığında, Solana’da işlem gören mevcut değer %700 oranında arttı.

İlgili Haber  Herkes Bitcoin Spot ETF'ler İçin Onay Beklerken, Uzman İsim Başka Bir Olasılığa Dikkat Çekti: "Hiç Kimse Bunu Beklemiyor"

Nansen Araştırma Müdürü Sandra Leow, Solana tabanlı işlemlerin günlük yaklaşık 20 ila 30 milyon işlemden şu anda 50 milyonun üzerine çıktığını belirtti. Leow, “Ayrıca Solana’daki günlük aktif cüzdanların Ekim 2023’te yaklaşık 120.000’den Ocak 2024’te yaklaşık 470.000’e yükseldiğini görüyoruz” dedi.

Veri bilimci Andrew Hong, onchain analizlerinin SOL-USDT/USDC çiftlerinin ardından Solana ekosistemindeki birincil hacmin üç memecoin tarafından desteklendiğini gösterdiğini belirtti. “En büyük hacmin USDC, USDT ve SOL çiftleri tarafından sağlandığını görebilirsiniz, bunu takip eden üçü ise memecoin: SOL-BONK, SOL-WIF, USDC-BONK” diyen Hong, yakın tarihli bir Dune Analytics grafiğine atıfta bulundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail