Kripto HaberleriNFTSolana'dan (SOL) Dev Anlaşma: Dünyaca Ünlü PUBG Oyununda Solana Kullanılacak!

Solana’dan (SOL) Dev Anlaşma: Dünyaca Ünlü PUBG Oyununda Solana Kullanılacak!

Takip et

Video oyunu geliştiricisi Karafton, Çarşamba günü yaptığı açıklamasında Solana Labs ile bir ortaklık anlaşması imzalandığını duyurdu. Ortaklık anlaşması kapsamında dünyanın en popüler oyunları arasında bulunan PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) oyununda NFT’ler kullanılabilir.

“Solana ile İşbirliği Sayesinde Blockchain ve NFT Tabanlı Oyun Gelişimi Mümkün Olacak”

Güney Kore merkezli bir şirket olan Krafton, yaptığı basın açıklamasında, Solana Labs ile gerçekleştirdikleri anlaşma ile birlikte “Blockchain ve NFT tabanlı oyun ve hizmetlerin gelişimi ve yürütülmesi mümkün olacak” dedi.

Konuyla bağlantılı bir kaynağın yaptığı açıklamaya göre, iki şirket arasındaki anlaşma bir mutabakat zaptı olma özelliği taşıyor. Yani Krafton herhangi bir yasal sonucu olmadan anlaşmadan çekilebilir.

PUBG, oyun platformu Steam üzerine şimdiye kadar en fazla indirilmiş oyunlar arasında yer alıyor. Oyunun kullanıcı kitlesinin onlarca milyon olduğu biliniyor ve buna ek olarak 2022 yılı boyunca ortalama olarak 696.000 kişinin aktif olarak bu oyunu oynadığı kaydedildi. Oyun, kendi kategorisinde Fortnite’ın ardından popülerlik olarak ikinci sırada yer alıyor.

Krafton’un Web3 departmanı sorumlusu HyungChul Park, basın açıklamasında altcoin ile yapılan anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi:

“Krafton, Web3 ekosistemini oluşturma yolunda Solana Labs gibi Blockchain şirketleri ile birlikte çalışmak için yeni yollar aramaya devam edecek. SOL, Web3 ekosistemini ve teknolojilerini en iyi temsil eden platform olarak dikkatimizi çekti. Bu işbirliği sayesinde Krafton, Blockchain tabanlı deneyimlere yatırımını ve alacağı sonuçları hızlandırmak için gereken içgörüyü elde edecek.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

👍👍👍👍👍

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları