Kripto HaberleriAltcoinSolana'dan (SOL) Sonra Bir Altcoin Daha Saldırıya Uğradı!

Solana’dan (SOL) Sonra Bir Altcoin Daha Saldırıya Uğradı!

Takip et

Kripto paralardaki benimsenmesinin artması bu alanda dolandırıcılık ve hack olaylarının da artmasına neden oldu.  Bunun sonucu olarak da son günlerde art arda hack olayları yaşandı.

Popüler kripto para birimi Solana’dan (SOL) sonra katman 1 blok zinciri olan NEAR Protocol (NEAR) de bir veri sızıntısı yaşandığını bildirdi.

İlgili Haber
Solana (SOL) Yeni Bir Saldırıyla Karşı Karşıya, 8000 Cüzdan Boşaltıldı!

NEAR Protocol yaptığı açıklamada, kullanıcı cüzdanlarına bağlı e-posta ve SMS verilerinin Haziran ayında sızdırıldığını söyledi.

Veri ihlalinin fon güvenliği veya kullanıcıların gizliliği için bir tehdit oluşturmadığını söyleyen NEAR, sorunun aynı gün içerisinde çözüldüğünü belirtti.

Söz konusu veri sızıntısından kaynaklı bir zararın olmadığını da belirtti.

“NEAR ekibi piyasadaki güvensizlik tehdidinin farkında olmasına rağmen böyle bir olay yaşandı.

Ancak neyse ki Hackxyk adlı web3 güvenlik denetim firması bu durumu bizden önce farketti ve bize bildirdi.

Ekibimiz de durumu hemen düzeltti, tüm hassas verileri temizledi ve bu verilere erişebilecek personeli belirledi.”

NEAR Protocol’ün cüzdan adresi olan wallet.near.org’da kullanıcıların e-mail ya da SMS sistemi olarak iki kurtarma seçeneği bulunuyor.

Bu seçenekler kapsamında kullanıcıların kripto para cüzdanları e-posta adresleri ve telefon numaralarına bağlanmış oluyor. Bu seçeneklerden dolayı sistemdeki bir hata kullanıcıların bazı bilgilerinin sızdırılabilmesine neden olabiliyor.

NEAR Protocol, bu olaydan sonra kullanıcıların hesap kurtarma için e-posta veya SMS kullanarak hesap oluşturmalarına artık izin vermediğini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları