AltcoinBitcoinHaberlerKripto Para

Son 10 Günde Bitcoin ve Kripto Para Piyasasındaki Önemli Haberler Neler?

Son 10 gün içerisinde kripto para birimi piyasasında onlarca farklı gelişme yaşandı.

ABD’den Türkiye’ye, Avrupa’dan Ortadoğu’ya kadar tüm dünyada son 10 gün içerisinde yaşanmış olan kripto para gelişmelerini tek bir içerikte bir araya getirdik. Kripto para birimi yatırımcıları son dönemde yaşanan gelişmeleri özellikle corona virüsü nedeniyle takip etmekte çok büyük zorluklar yaşarken, binlerce dolarlık yatırımları olan yatırımcılar mecburen haberleri takip etmek zorunda hissediyorlar.

10 Günün En Beklenmedik Haberi: Hindistan’da Kripto Para Yasakları

Hindistan’da Modi hükümetinin kripto para birimlerine dair daha önce uygulamaya aldığı yasakları yeniden üst düzey siyasi yetkileri kullanıp aktif edeceği iddia edilmeye başladı. 10 günün en beklenmedik kripto para birimi haberleri arasında ilk sıralarda kendisine yer bulan bu haber, özellikle de kısa vadede beklenmedik bir gelişmeydi. Zira Hindistan’da yüksek mahkeme yargıçları kripto para birimlerine dair yasakları kaldırmış ve bu mahkeme en yüksek yetkiler ile donatılmış bir mahkemeydi. Yine Hindistan’da kripto para birimi yasaklarının devam ettiği özel bankalar haberi bu 10 gün içerisinde 2 önemli haberin Hindistan’dan geldiği gerçeğini göstermekte.

Siber Saldırılar Artışta

Kripto para birimi borsaları ve kripto para birimi yatırımcılarına yönelik siber saldırılar dışında, özellikle de birçok kategoride saldırılarda ve dolandırıcılık olaylarında 10 gün içerisinde kripto paraların çok daha fazla kullanıldığı haberleri yayılmaya başladı bile. ABD’den gelen FBI raporlarına göre %75 oranında daha fazla siber saldırı vakası yaşanırken, özellikle de bu durumla karşı karşıya kalanların sayısının gelecek aylarda çok daha fazla artabileceği iddia edilmekte.

Güney Kore Yeni Ofis Açtı

Güney Kore Merkez Bankası yönetimi ise kısa süre önce kripto para birimleri ile ilgili değil ama dijital para birimi için bir ofis kurdu. Bu ofisin dijital para çalışmalarına büyük oranda hız katacak olduğu ve büyük oranda etkili olacağı belirtildi.

Pekin 4.000’den Fazla Kişinin Banka Hesabını Dondurdu

Kripto para haberleri arasında her zaman kendisine üst sıralarda yer bulan Çin ve dolaylı olarak Pekin yönetimi, bu 10 gün içerisinde çok tepki çeken ancak kısa sürede unutulan bir karara imzasını attı. Çin’de 4.000’den daha fazla sayıda banka hesabı sahibinin kripto paralarla ilgili bağlantılar nedeni sebep gösterilerek hesapları donduruldu. Henüz banka hesaplarına erişilemediği ifade edilirken, ne zaman hesapların açılacağı bilinmemekte.

Blockchain Şirketleri Zorda

Corona virüs salgını ile birlikte kripto para birimi yatırımcıları kadar Blockchain şirketlerinin fon bulmakta zorlandıkları açıklandı. Yapılan çalışmalarda özellikle fon ile çalışma düzenine sahip yeni kurulmuş Blockchain şirketlerinin açılmadan iflas sürecine girdiğinden söz edilmeye başlandı.

ABD’ye Düzenleme Önerildi

Bir güvenlik uzmanı şirketi yetkilisi ABD’li yetkililere 16 Haziran 2020’de kripto paralar dolayısı ile artan siber saldırıları engellemek için derhal yeni yasal düzenlemelere gidilmesi gerektiği önerisinde bulundu. ABD’li yetkililerin bu uyarı ve önerileri ne kadar dikkate alacak olduğu konusunda ise henüz bir açıklama yapılabilmiş değil.

New York Times, Blockchain’i Test Etti

New York Times adlı bilindik medya kuruluşu IBM şirketinin bir Blockchain yazılımı olan görsel arama sistemini ilk kez aktif olarak test etti. Bu test sayesinde görseller ve fotoğrafların ne kadar doğru olduğu soru işaretlerine yanıt aranırken, New York Times’ın ilk denemesinde başarılı sonuçlar aldığı iddia edildi. Ancak New York Times yetkilileri konu ile ilgili herhangi bir basın açıklamasında bulunmamayı tercih ederek, sadece IBM’e ait Blockchain yazılım teknolojisini test ettiklerini açıkladı.

Seul’de 2 Borsaya El Konuldu

Yetkililer 41.5  milyon dolarlık ETH çekme talebine olumsuz yanıt veren 333 insanı mağdur eden borsaya karşı harekete geçtiler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu