Kripto Para

Son Dakika: Başkan İyileşti Bugün Taburcu Ediliyor! Kripto Paralara Ne Olacak?

ABD Başkanı Donald Trump'ın bugün askeri hastanenin önünde SUV başkanlık aracından halkı selamlaması dünyanın gündemine oturdu.

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs süresince askeri hastanede tedavi görmeye devam ediyor. Trump, kısa süre içerisinde Beyaz Saray’a dönebileceğinden söz eden doktorlar tarafından tedavi edilirken, uygulanan özel bakım ve tedaviler sayesinde durumunun iyiye gittiği belirtiliyor. Beyaz Saray bu dönemde boş bulunmuyor, Mike Pence yani ABD Başkanı Donald Trump’ın başkan yardımcısı görevine devam ediyor. Ancak Beyaz Saray yine de bu süreçte hastanedeki başkanlık suitinden Trump tarafından yönetiliyor, imzalar atıyor, belgeleri onaylıyor.

Durumunun İyi Olması Piyasaları Hızlıca İyileştirdi Ama…

ABD Başkanı Donald Trump’ın bugün enerjisinin daha iyi görülmesi sabah saatlerinde Amerikan borsalarında hisseleri yükseltti. Özellikle de bazı hisse senetleri bir anda değer kazandı ve negatif görünüm durdu.

Ancak henüz tam olarak hastalığı atlatamaması nedeniyle piyasalarda çok ciddi endişelerin devam ettiği, corona virüsünün Trump’ın ölümüne yol açmasının hâlâ bile mümkün olduğunun biliniyor olması soru işaretlerine neden oldu.

Piyasalar Trump’a Ve ABD’ye Bağlı

Bugün Almanya ekonomisinin ABD’ye bağlı olmadığını söylemek mümkün olabilir mi? Eğer ki ABD ekonomisi en ufak hasar alırsa bu durumda Almanya ekonomisinin de zarar görebilecek olduğunu söylemek mümkün.

Trump’ın da ölmesi veya durumunun ağırlaşması durumunda dolar kurunun diğer güçlü para birimleri karşısında bile değer kazanması, altın yatırımlarına ilginin artması ve fiyatların bir anda zıplaması, kripto para birimlerinin ve hisse senetlerinin ise beklenmedik büyük düzeyde düşüş yaşaması öngörülüyor.

Kesin olarak bilinmeyen bir gerçek olsa bile kripto para birimlerinin Trump’a bir şey olursa ne kadar zarar göreceği konusunda hiçbir analist net açıklama yapamıyor.

ABD Kripto Para Piyasaları İçin Çok Önemli

ABD’nin kripto para birimi piyasaları açısından son derece önemli olduğuna değinen analistler, “eğer ki ABD Başkanı Donald Trump’ın durumu kötüye giderse altın yükseliş görebileceği gibi düşüş yaşayabilir ancak kripto paraların ilk anda kesin olarak düşüş yaşayacağını öngörebiliriz” diyor.

Kripto para birimlerinin altına oranla bu süreçte çok değer kaybedebileceği iddialarına bazı analistler ise karşı çıkıyor.

ABD Başkanı Donald Trump Hastaneden Ayrılacağını Açıkladı!

ABD Başkanı Donald Trump, askeri hastaneden bugün yerel saatle 6.30’da ayrılacak olduğunu ve kendisinin hastanede kalmasına artık ihtiyaç olmadığını ve iyileştiğini açıkladı. Kendisinin hastanede tedavi gördüğü süre boyunca çok iyi olduğunu açıklayan Trump, “Covid-19’dan korkmayın. Onun hayatınızı ele geçirmesine izin vermeyin. Trump yönetimi altında, gerçekten çok iyi olan bazı ilaçlar geliştirdik ve bilgi birikimi edindik. 20 yıl önce olduğundan daha iyi hissediyorum. Bugün 6.30’da hastaneden ayrılacağım ve Beyaz Saray’a geri döneceğim” dedi.

Trump’ın bu açıklaması özellikle de kripto para birimi yatırımcıları başta olmak üzere birçok yatırımcının rahatlamasına sebep oldu. Zira Trump’ın ölümü veya koma gibi bir durumla karşılaşması ihtimali durumunda başta Amerikan borsaları olmak üzere tüm dünyada çok ciddi ekonomik kayıpların verilebileceği günlerdir uzmanlar tarafından belirtiliyordu.

Trump’ın hastaneden ayrılması ile beraber düşen hisse senedi fiyatlarının yeniden artışa geçmesi ve kripto para birimlerinde beklenen düşüş endişelerinin büyük oranda bu olaya bağlı olarak azalması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu