blank
BorsaHaberler

SON DAKİKA: Binance, Huobi ve OKEx Aramaları Çin’de Engellendi!

Çin merkezli arama motorları, Binance, Huobi ve OKEx aramalarını engelledi.

Kripto para yatırımcıları bir türlü Çin’den gelen kötü haberlerin etkisinden kurtulamadı ve piyasadaki kötü haberlerin bitmesi beklenen anlarda bir yeni haber daha bunların arasına ekleniyor.

Aktarılan bir son dakika gelişmesine göre Çin’in önde gelen arama motorlarından Baidu ve Sogou, kripto para borsalarına yönelik aramaları engellemeye başladı.

Çin, Kripto Para Borsalarına Yönelik Aramaları Engelliyor

Çin’in Google’ı olarak bilinen Baidu’nun da dahil olduğu bu engelleme girişiminde Binance, Huobi veya OKEx ifadelerini aratan kullanıcıların engelleme yazısı ile karşılaştıkları görülüyor. Wu Blockchain tarafından aktarılan habere göre yasak ilk başta Huobi kripto para borsası ile başladı ve diğerlerini de kapsayacak şekilde genişletildi.

Çin bugün yasakları birbiri ardına açıklamaya başladı. AICoin tarafından yapılan açıklamada, Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi içerisindeki madencilerin bir kısmına daha yasak getirildiği ve madencilik faaliyetlerinin sonlandırılacağı vurgulandı. Ülkedeki Bitcoin ve kripto para madenciliğinin tamamen temiz enerji temelli olması için uğraşan yönetim, bu esnada bazı Bitcoin madencilik tesislerini de kapatıyor.

Çin’in getirdiği yasaklar ve regülasyonlar sonrasında da Bitcoin’in hashrate’inde ciddi bir düşüş oldu ve daha da düşüş yaşanması bekleniyor.

 

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu