binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaSon Dakika: Yargıç, Binance'in 4.3 Milyar Dolarlık Ceza Ödemesini Onayladı!

Son Dakika: Yargıç, Binance’in 4.3 Milyar Dolarlık Ceza Ödemesini Onayladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son dakika gelişmesine göre, kripto para borsası Binance’in 4.3 milyar dolarlık cezası ABD’li bir hakim tarafından onaylandı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in, ABD Bölge Yargıcı Richard Jones tarafından onaylanan bir savunma anlaşmasının parçası olarak 4.3 milyar dolar ödemesine karar verildi.

Bu ceza, ABD tarihindeki en büyük cezai yaptırımlardan biri.

Bugün yapılan ceza duruşması sırasında Yargıç Jones, “Bu gerçekten de şirket etiğinin açgözlülük nedeniyle tehlikeye atıldığı bir durum” dedi.

Geçen yılın sonlarında Binance ve kurucusu Changpeng Zhao, kara para aklama ve yaptırım suçlamalarını kabul ederek savcılar ve düzenleyiciler tarafından uzun süredir devam eden bir soruşturmayı sonuçlandırmıştı.
Savunma anlaşmasının bir parçası olarak, Binance’in uyumluluğu beş yıla kadar bağımsız bir firma tarafından izlenecek.

Gözlemci henüz atanmadı, ancak raporlar New York merkezli hukuk firması Sullivan & Cromwell’in bu rolü üstlenmesinin muhtemel olduğunu gösteriyor.

Savcılar, hakimi anlaşmayı onaylamaya çağıran başvurularında, Binance’in eylemlerinin finansal sistemi suistimale karşı savunmasız bıraktığını belirtti. Savcılar, “Özetle, Binance’in hatalı davranışının niteliği ve ciddiyeti göz önüne alındığında, kasıtlı olduğu ve üst düzey yöneticiler tarafından yönetildiği ve yüz milyonlarca dolarlık ikincil sonuçlara yol açtığı görülmektedir” diye yazdılar.

Binance’in genel danışman yardımcısı Josh Eaton, şirketin geçmişteki eylemleri için tüm sorumluluğu kabul ettiğini ifade etti. Ayrıca, şirketin son birkaç yıl içinde üstlendiği uyumluluk iyileştirmelerinin de altını çizdi.

Yargıç Jones, Binance’in ABD yasaları kapsamındaki yükümlülüklerinin farkında olduğunu, ancak uymamak için planlı kararlar aldığını belirtti.

Cezanın Binance ve diğer şirketler tarafından gelecekte benzer davranışları caydırmayı ve müşterileri korumayı amaçladığını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail