coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaSon Dakika: Büyük Bir Kripto Para Davası Çözüme Kavuştu!

Son Dakika: Büyük Bir Kripto Para Davası Çözüme Kavuştu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son dakika gelişmesine göre, kripto para borsası Gemini, New York dolandırıcılık davasında uzlaşmak için 50 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

New York Başsavcısı Letitia James bugün yaptığı açıklamada, kripto para borsası Gemini ile yapılan uzlaşma anlaşmasının bir parçası olarak eyaletin 50 milyon doları geri aldığını duyurdu. Kurtarılan fonlar, çok firmalı bir iflas sürecine dahil olan Gemini Earn müşterilerine iade edilecek.

Gemini, eski ortakları Digital Currency Group (DCG), DCG’nin kurucusu ve başkanı Barry Silbert ve şu anda feshedilmiş olan Genesis’in eski başkanı Soichiro “Michael” Moro’ya karşı 3 milyar dolarlık devasa bir dolandırıcılık davasında işbirliği yapmayı kabul etti.

Ekim ayında New York tarafından Gemini aleyhine açılan dava, borsayı Gemini Earn ürünü hakkında yatırımcıları yanıltmakla suçladı. Ürün, eski ortaklar DCG ve kredi veren iştiraki Genesis’i içeriyordu.

Earn müşterilerinin daha önce dondurulan fonları iade edilirken, Gemini’ın kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss ile DCG’den Silbert arasında uzun süredir devam eden anlaşmazlık sona ermiş değil.

Şubat ayında değişikliğe uğrayan NYAG davası, grubun yatırımcıları 3 milyar dolardan fazla dolandırdığını iddia ediyor. Dava Gemini’daki dahili belgelere atıfta bulunarak, borsanın Genesis Capital’in “yüksek risk” oluşturduğunun farkında olduğunu savunuyor.
Cameron Winklevoss, şirketin eski ortaklarına yönelik eleştirilerini açıkça dile getiriyor, düzenli olarak onlara karşı öfkeli mektuplar yazıyor ve doğrudan Silbert’in DCG’den çıkarılması çağrısında bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları