binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSon Dakika: FTX Eski CEO'su Sam Bankman-Fried'in Cezası Belli Oldu! İşte Hapis...

Son Dakika: FTX Eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in Cezası Belli Oldu! İşte Hapis Yatacağı Süre!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yargıç, FTX’in dolandırıcılıkla suçlanan eski CEO’su Sam Bankman-Fried’e 25 yıl hapis cezası verdi.

SBF, yargıcın önerisine göre San Francisco Bay Area bölgesinde ailesine yakın bir cezaevinde cezasını çekecek.

Savcılar daha önce 40 yıl hapis cezası talep etmişlerdi. Kurallara göre verilecek ceza ise müebbet hapis cezasıydı.

Yargıç Lewis Kaplan, Bankman-Fried’in FTX’in Chapter 11 iflas başvurusunda bulunmasından bir yıl sonra Kasım ayında yedi suçtan mahkum edilmesinin ardından Manhattan’daki bir mahkeme salonunda yapılan duruşma sonrasında kararını açıkladı.

Eski FTX CEO’sunun, Kaplan’ın ceza kararına kadar başlamaması gereken bir süreç olan mahkumiyetini temyize götürmesi bekleniyor.

Bankman-Fried, şartlı tahliye memurunun raporuna dayanarak yüz yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıyaydı. Kaplan bu tavsiyeye bağlı kalmadı. Beş hafta süren duruşmada kendisini temsil eden avukatlardan farklı bir avukat grubu olan Bankman-Fried’in savunma ekibi 6.5 yıldan fazla ceza istemezken, ABD Adalet Bakanlığı savcıları 40 ila 50 yıl arasında hapis cezası talep etti.

25 yıl hapis cezası alan Sam Bankman-Fried, gerçekte ne kadar süre hapis yatacak?

Bankman-Fried bir yıldan daha uzun bir ceza aldığı için, muhtemelen otomatik olarak %15 ceza indirimi alacak.

Bu 3.75 yıllık indirimin bir kısmı, FTX kurucusunun hapisteyken başının ciddi bir belaya girmesi halinde hapis süresine eklenebilecek.

Ancak bu %15’lik indirimin ötesinde, Bankman-Fried’in cezasının kalan %85’lik kısmının çoğunu (21.25 yıl gibi ağır bir süre) federal hapishanede geçireceği neredeyse kesin.

SBF’nin federal hapishanedeki süresini kısaltabilecek sadece birkaç istisna ve kredi programı var. Ve en iyi senaryoda bile, bu tür indirimler sadece bir ya da iki yıl süreyi kısaltabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail