binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSon Dakika: Gelen Tepkilerin Ardından Starknet (STRK) Geri Adım Attı, Token Kilitleme...

Son Dakika: Gelen Tepkilerin Ardından Starknet (STRK) Geri Adım Attı, Token Kilitleme Programını Değiştiriyor! Fiyat Tepki Veriyor

Kısa bir süre önce kullanıcılara airdrop yoluyla dağıtılan Starknet, kullanıcılarından gelen tepkilerin üzerine geri adım attı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Starknet’in (STRK) geliştiricisi StarkWare, ilk dönem katılımcıları ve yatırımcıları için token kilitleme programında önemli bir değişiklik yaptığını duyurdu. Karar, şirketin ekosistem ortaklarından ve işbirlikçilerinden aldığı tepkilerin ardından geldi.

StarkWare, erken dönem katılımcıları ve yatırımcıları için kilitleme programını daha kademeli hale getirmeye karar verdi.

StarkWare’in ilk katılımcıları ve yatırımcıları tarafından tutulan tokenler bir kilitlemeye tabi olarak biliniyor. Bu gruplar Starknet’in ilk araştırma ve geliştirme aşamasında StarkWare’in çabalarını destekleyenlerden oluşuyor. Bu erken katılımcıların ve yatırımcıların elindeki tokenlerin yaklaşık üçte biri, yani yaklaşık 1.3 milyarı 15 Nisan’da açılacaktı. Ancak, StarkWare geri bildirimleri gözden geçirdi ve kilit açma zaman çizelgesini ayarlamaya karar verdi.

STRK fiyatı, duyurunun ardından hafif bir olumlu yanıt verdi.

Revize edilen programa göre, başlangıçta basılan 10 milyar tokenin planlanan %13.4’ünün (1,34 milyar token) aksine yalnızca %0.64’ü (64 milyon token) 15 Nisan’da açılacak. Kademeli kilit açma işlemi 15 Mart 2025 tarihine kadar aylık %0.64 (64 milyon token) hızında devam edecek. Bu tarihten sonra hız, 15 Mart 2027’ye kadar önümüzdeki 24 ay boyunca aylık %1.27 (127 milyon token) olarak değişecek.

Yeni kilit açma planı kapsamında, önceki programa göre 2 milyar tokene karşılık, erken katılımcılar ve yatırımcılar tarafından tutulan 580 milyon token 2024 yılı sonuna kadar açılacak. İlave 1.4 milyar token 2025 yılı sonuna kadar, 1.5 milyar token 2026 yılı sonuna kadar ve kalan 380 milyon token ise 15 Mart 2027 tarihine kadar kademeli olarak kullanıma açılacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail