binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSon Dakika: JPMorgan, Uluslararası Ödemeler İçin Blockchain Tabanlı Bir Mevduat Tokeni Geliştiriyor

Son Dakika: JPMorgan, Uluslararası Ödemeler İçin Blockchain Tabanlı Bir Mevduat Tokeni Geliştiriyor

ABD'nin en büyük bankası JPMorgan, kaynaklara göre uluslararası ödemeler ve anlaşmalar için bir token geliştiriyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg’in haberine göre konuyla ilgili bilgi sahibi bir kişi, ABD’nin en büyük bankası JPMorgan Chase & Co.’nun uluslararası ödemeleri ve anlaşmaları hızlandırabilecek yeni bir dijital para türünü piyasaya sürmeyi düşündüğünü söyledi.

Projenin henüz erken aşamalarında olduğu için isminin açıklanmasını istemeyen kişi, bankanın, kendisine karşı bir mevduat talebini temsil eden aktarılabilir bir dijital para niteliğinde olacak blok zinciri tabanlı bir mevduat tokeni kullanmayı araştırdığını söyledi.

İlgili Haber  Coinbase'in Katman-2 Çözümü Base, Yatırım Yaptığı İlk 6 Projeyi Açıkladı!

Söz konusu kaynak, bankanın yeni ödeme sistemini çalıştırmak için gereken altyapının çoğunu geliştirdiğini, ancak ABD’li düzenleyicilerden onay almadıkça tokeni oluşturmayacağını da sözlerine ekledi.

Mevduat tokeni, JPMorgan’ın bazı kurumsal müşterilerinin banka içinde dolar ve avro transfer etmesine olanak tanıyan JPM Coin adlı bir sistemi içeren blok zinciri hamlesinin bir genişlemesi olacak.

Banka Haziran ayında yaptığı açıklamada, 2019’daki lansmanından bu yana JPM Coin kullanarak yaklaşık 300 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdiğini söylemişti.

Mevduat tokeni, işlemleri aracılar olmadan kaydedip doğrulayan dağıtık defter teknolojisi blok zinciri teknolojisini kullanarak işlemlerin anında yapılmasını sağlayacak. Token, muhatap bankalar ve takas odaları gibi aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldıracağı için işlem maliyetlerini de potansiyel olarak azaltacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail