BitcoinHaberlerBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Son Dakika! Kripto Paralara İlişkin Değişiklik Teklifi Reddedildi!

Altyapı tasarısında sona gelindi!

Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği, kripto paralardan alınacak vergilerle finanse edilecek altyapı paketinde sona gelindi.

Cumhuriyetçilerin ve Demokratların üzerinde uzlaştığı yeni metin, tasarının değiştirilmesi için Senato’nun onayına sunuldu. Müzakere süreci bittiği için bu aşamada değişikliğin kabul edilmesi bu kararın oy birliği ile alınmasına bağlıydı.

Senatör Richard Shelby değişiklik teklifine itiraz ettiğini açıkladı. Bu itiraz değişikliğin onaylanmayacağı anlamına geliyor.

Tasarının geneli hakkındaki nihai oylamanın yarın gerçekleşmesi bekleniyor.

Neler Olmuştu?

Tasarının orijinal metninde dijital varlık brokerlarının yatırımcıların kripto para biriminden kazandıkları kazançları açıklamalarını zorunlu kılacak bir hüküm bulunuyordu. Metindeki “Broker” teriminin kimleri kapsayıp kapsamadığı tartışılırken, bir değişiklik teklifi gelmişti.

Senatörler Ron Wyden, Pat Toomey ve Cynthia Lummis, tasarıdaki belirsizliğin giderilmesini isteyerek, “broker” terimine açıklık getirilmesi konusunda bir değişiklik yapılmasını istedi. Yapılan tartışmalar sonrasında Cumhuriyetçiler ile Demokratlar bir metin üzerinde uzlaşmıştı.

İlgili Haber
Cumhuriyetçiler ve Demokratlar Uzlaştı! Kripto Para Düzenlemesinde Son Durum Ne?

Uzmanlar üzerinde uzlaşılan metnin orjinalinden iyi olduğunu ancak yine de bazı sıkıntıları barındırdığını ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu