blank
BorsaHaberler

Son Dakika! Masak Thodex’in Tüm Hesaplarına Bloke Koydu!

Son Dakika! Masak Thodex'in Tüm Hesaplarına Bloke Koydu!

Türkiye’nin bugünkü gündemi Thodex.

Anadolu Ajansı tarafından paylaşılan haberde Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun kripto para borsası Thodex’in Türkiye’deki finansal kuruluşlar nezdindeki hesaplarına dün itibariyle bloke koyduğu belirtildi.

Masak geçtiğimiz günlerde kripto para borsalarına bildirimde bulunarak kullanıcı bilgilerini istemiş ve bunları araştırmaya başlamıştı. Ancak asıl darbe kullanıcılardan değil büyük bir kripto para borsasından geldi.

Thodex’in  merkezinde tüm gün arama yapan İstanbul Siber Suçlarla Mücadele ekipleri birçok dijital materyale el koydu. Merkezde aramalar devam ederken Masak’tan da sevindirici bir haber geldi. Mağdurların ardı ardına savcılıklara başvurması olayın boyutunu gözler önüne sererken Masak’ın dün itibariyle Thodex’e ait banka hesaplarına bloke koyduğu belirtildi.

Hesapların boşatılıp boşaltılmadığı belirsizliğini korurken mağdurlar yetkililerden gelecek iyi haberleri bekliyor.

Thodex İddiaları Reddediyor

Bu sırada Thodex iddiaları kabul etmediğini belirten bir açıklama yayınladı.

Thodex mağduriyetin giderileceği ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtilmiş ise de yatırımcılar bunun da bir oyalama taktiği olduğunu düşünüyor.

Ayrıca metinde Thodex kurucusunun yurt çıkışına çıkış yaptığı tarihinde hatalı yazıldığı görülüyor. Bu hatayı fark eden bazı kullanıcılar metnin CEO Faruk Fatih Özer tarafından kaleme alınmamış olabileceği yorumlarını yaptı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir Yorum


Başa dön tuşu