BitcoinHaberlerKripto Para

Son Dönemdeki Fiyat Gelişmelerinin Çin İle İlişkisi Nedir?

Çin Halk Cumhuriyeti kripto paralar konusuna son dönemde oldukça dikkatli bakıyor.

Çin Halk Cumhuriyeti ülkede kripto para yatırımcılarını sürekli olarak baskılarken bir taraftan ise kripto paralara ilgi göstermeye devam ediyor. Ülkede kripto para yatırımcılarının giderek artan sayısını asla durduramayacak olduklarını daha önce yapılan çalışmalarda anlayan Çin yönetimi bu konuda gelecek yıllara odaklanmış durumda gibi görünüyor.

Çin Halk Cumhuriyeti bu dönemde kripto paralar ve kripto para birimi yatırımcılarının ilgi odağında yer alan en önemli ülkelerden birisi ve bu konuda gücüne sürekli olarak güç katmaya devam ediyor. Kripto para düzenlemeleri henüz ülkede yapılmış değil ancak gelecekte bu konuda düzenlemeler yapılması bekleniyor ve ülkedeki bugün olmayan düzenlemeler ülke vatandaşlarını kripto paralar ile suç işlemeye sürüklemiyor. Aslında sürüklüyor olsa bile bunu Pekin ve diğer güçler bilemiyor. Bunun sebebinin ardında ise Çin’in çok kalabalık olması ve günde milyonlarca kez kripto para ile transfer yapılıyor olması yatıyor. Türkiye’den Çin’de yaşayan birisine 11 milyar dolar para Bitcoin ile gönderilse elbette ki ülkedeki makamlar bunun banka hesabına girmesi ile dikkat çekeceği için bir soruşturma başlatabilir.

Ancak normal bir para transferi ülkede pek dikkat çekmiyor.

Kripto paralar bugün Çinli balinalar sayesinde yükseliyor

Kripto para birimi balinalarının büyük bölümü ABD ve Çin’de Asya ülkesi olarak kripto para birimi balinalarını bünyesinde barındıran nadir ülkelerden bir tanesi. Uganda’da bile kripto para birimi balinası olabilir ancak Çin’den gelen son haberler ülkede balinaların ortak olarak hareket ediyor olabileceklerini ve bunun da direkt olarak ülkede kripto para birimlerinin fiyatının artması sebebi olarak görülmekte.

Çin Halk Cumhuriyeti yöneticileri kripto paraların birçok devlet kurumunda kullanılmasını istemiyor ve devlet kurumlarında herhangi bir performansa dayalı olarak iş yapan memurlar kripto para kullanamıyor ve ülkede kripto para birimleri kullanan memur olsa bile bunu engellemek mümkün değil. Kripto para birimi sahibi olan vatandaşların sayısı Çin’de artsa da yatırımcıların sayısının artması ile kripto para birimi balinalarının sayısının da artması ülke açısından büyük bir avantaj.

Her ne kadar Çin’de madencilere ve yatırımcılara bir takım engellemeler getirilmiş olsa da Çin Hükümeti yakın zamanda kendi kripto parasını çıkarıp dünyada bu sektörde lider olmak istediğini açıkladı. Bugün sadece kripto para sektöründe değil hemen hemen her sektörde Çin pazarı dünyadaki en büyük pazarların başında geliyor. Böylesi büyük bir ekonominin kripto para sektöründe ciddi adımlar atması BTC için yeni rekorlar anlamına gelebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu