coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSon Dönemin Popüler Altcoininde "1 Milyar Dolar" Tartışması Büyüyor: Fiyat Kötü Etkileniyor!

Son Dönemin Popüler Altcoininde “1 Milyar Dolar” Tartışması Büyüyor: Fiyat Kötü Etkileniyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Arbitrum Vakfı’nın ilk yönetim teklifi, 750 milyon token’ın “Özel Hibelere” aktarılmasını önerdiği için tartışmalara yol açtı.

Arbitrum Altcoin Topluluğu, Yönetime 1 Milyar Dolarlık ARB Tokeni Hibe Edilmesine Karşı Çıkıyor

Arbitrum Vakfı’nın belgelerine göre DAO hazinesine 4.278 milyar ARB tokenı tahsis edilmesi gerekirken, yalnızca 3.5 milyar token aktarıldı. Teklif, ekosistemin büyümesini teşvik edecek bir “özel hibe” programını finanse etmek için yaklaşık 1 milyar dolar değerinde 750 milyon ARB token’ı talep ediyordu.

Bununla birlikte, AIP-1 teklifi, ARB sahiplerinin Vakfın yaklaşık 1 milyar dolarlık toplamını nasıl dağıtacağı konusunda söz sahibi olmaları için hükümler içermiyordu, çünkü merkezi kuruluş bu tür kararları tam zincir içi yönetim yoluyla almaktan muaf tutulacaktı.

Halihazırda devam etmekte olan oylama henüz ilk aşamalarında olsa da, önerilen 1 milyar dolarlık hibe programının nasıl yönetileceğine ilişkin endişeler dile getiriliyor.

İlgili Haber  Dogecoin'de Yükseliş Yaşanıyor! Analist Ralliyi Değerlendirdi: "Bu Seviyenin Üstünde Kapatması Lazım!"

Teklife göre, “özel hibe” programının hızlı bir şekilde uygulanması, hibe tekliflerinin yönetim kanallarını tıkamasını engelleyecek. Teklifte ayrıca “seçmen yorgunluğunu” da çözeceği belirtildi.

Mevcut durumda oylamada 48 milyon ARB tokeni “Hayır”, 21 milyon ARB tokeni ise “Evet” pozisyonunda bulunuyor. Bununla birlikte tek bir oy veren olan olimpio.eth isimli cüzdanın 18 milyon token oy hakkı olması ve “Hayır” yönünde oy kullanmış olması dikkat çekiyor.

Arbitrum bir Ethereum katman-iki (L2) ölçeklendirme çözümüdür. Ethereum’da hız, ölçeklenebilirlik ve maliyet verimliliğini artırma hedefine ulaşmak için optimistic rollup’ları kullanır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları