DogecoinHaberlerKripto Para

Söylentiler: “Tesla Dogecoin (DOGE) Ödemelerini Test Ediyor!”

Tesla Dogecoin ödemeleri için hazırlıklarına devam ediyor.

Elektrik otomobil üreticisi Tesla geçtiğimiz Aralık ayında Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul etmeye başlayacağını açıklamıştı.

İlgili Haber
Son Dakika! Tesla Dogecoin İle Ödeme Kabul Edecek!

Tesla CEO’su Elon Musk Twitter hesabından yapılan paylaşım ile bu haberi duyururken, Tesla’nın hangi ürünleri için Dogecoin ödemesi kabul edeceğini açıklamamıştı.

Twitter’da Tree of Alpha isimli bir yazılım mühendisi The Block ile yaptığı röportajı alıntılayarak Tesla’nın Dogecoin ödeme seçeneğini üç gün önce test etmek için eklediğini söyledi.

Tree of Alpha isimli mühendis Tesla’nın kaynak kodunu analiz ettiğini ve şirketin DOGE’yi ödeme seçeneği olarak test ettiğinden emin olduğunu ifade etti.

“Kodların çoğu, Tesla’nın ödemeleri işlemek için kullandığı en son Javascript dosyalarında zaten mevcut, ancak Dogecoin ile ilgili kısım ne olursa olsun boş görünüyor. Bu nedenle hiçbir zaman gösterilmiyor. (temelde kodu üretimde test etmenin bir yolu)”

Mühendise göre, Dogecoin ile ödeme seçeneği şu anda çoğu kişinin görmediği “gizli bir özellik” durumunda bulunuyor.

DOGE seçeneğinin test çalışmaları esnasında nasıl göründüğüne dair bir resim de paylaşıldı:

Mühendis, ayrıca Tesla’nın kripto ödemelerini işlemek için “crypto_continue.html” sayfasını tekrar çevrimiçi hale getirdiğini de belirtti.

Dogecoin hayranı olan Tesla CEO’su Elon Musk, 2021 yılının Mart ayında da ödemeler için Bitcoin’i desteklediğini açıklamıştı.

Ancak Mayıs ayında, çevresel endişeler nedeniyle araç ödemeleri için Bitcoin kabul etmeyi bıraktığını açıklamıştı.

İlgili Haber
Son Dakika! Tesla, Bitcoin (BTC) İle Araç Satışını Durdurdu! "Bu Kripto Paralara Yöneleceğiz"

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu