Haberler

Statista: Türkiye Kripto Paraların En Çok Bilindiği Ülke

Türkiye %100 doğru olmadığı tahmin edilen sonuca göre birinci sırada.

Statista tarafından yapılan bir araştırma sonucuna göre Türkiye dünyada kripto para birimlerinin nüfusa bakmadan yapılan araştırmalarda en fazla bilindiği ülke. Kripto para birimleri ile ilgili olarak yapılan araştırmaların aslında hiçbirisi doğru değil. Bu araştırmanında doğru olmadığı açık. Kripto paralar konusunda insanlar ile bu ülkelerde yüz yüze görüşmeler yapılamadığı için özellikle internette yaşan beyanda bulunan kullanıcıların sayısı göz önüne alındığında bu konuda doğru bir sonuç elde edebilmek çok zor.

Kripto para birimlerinin giderek daha fazla artan bilinirliği sayesinde insanlar kripto paraları araştırıyor ve kripto para birimleri ile ilgili olarak neler olabilecek olduğunu ve nasıl gelişmeler olabileceğini merak ediyorlar. Bitcoin fiyatının yükselmesi bile insanların kripto paralar hakkında neler yapabilecek olduklarını ve kripto para almak için nasıl çözümler üretmeleri gerektiği konusunda yaptıkları araştırmalar ile gündeme geliyor.

Türkiye, Brezilya ve Kolombiya bu konuda kripto paraların en fazla bilindiği ülkeler arasında bulunurken, sayı giderek daha fazla artıyor. Aslında nüfus açısından bakılırsa ABD ve Güney Kore dünyada kripto paraların en fazla bilindiği ülkeler sıralamasında ilk sıralarda yer alması gerek. Ancak nüfusa oranla yapılan bu araştırmada Türkiye birinci sırada kendisine yer buluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu