AnalizStellar

Stellar’ın Sürpriz MoneyGram Ortaklığı XLM’de Yükselişi Getirdi, Kısa Vadeli XLM Analizi!

Stellar ile ortaklık kuran MoneyGram’ın XLM fiyatına etkisi…

SEC’in Ripple ile olan davasında sonra Ripple’dan el ayak çekerek aralarındaki ortaklığı bitiren MoneyGram, şimdi de XRP’nin rakibi olarak görülen Stellar (XLM) ile ortaklığa vardığını açıkladı.

Dünyanın en büyük para transferi şirketlerinden biri olan MoneygGram, sınır ötesi işlemlerde kolaylık sağlayan Stellar Blockchain’i için Stellar Development Foundation ile anlaşmaya vardı. Bu anlaşmayla birlikte MoneyGram, Tether’den (USDT) sonra 32,5 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük ikinci stablecoin olan USD Coin (USDC) sayesinde birden fazla para biriminde nakit finansmanı ve ödeme sağlamayı amaçlıyor.

Haberle Beraber %6’lık Mum!

Dün gün içerisinde %7 civarında bir yükselişle 0,325 dolar üzerine doğru çıkan XLM, gece saatlerinde gelen haberle birlikte %6’lık bir yeşil mum yakarak yükselişi hızlandırdı.

Günü net %12’lik bir yükselişle kapatan XLM, 0,3702 dolara iğne attıktan sonra %5’lik bir geri çekilme yaşadı. Bu geri çekilme sonrasında grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesinin 0,345 – 0,347 dolar aralığındaki destek alanından yükselmeye başlayan fiyatın yeşil ve beyaz olmak üzere iki adet yükselen trend oluşturduğu görülüyor.

Stellar (XLM) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Yükseliş sonrası gelen bu hareketlerin yükselişe işaret eden bir boğa flaması formasyonu oluşturduğu düşünülürken XLM’in kırmızı direnci kırmasıyla 0,41 doları hedefleyerek yeniden yükselişe geçmesi bekleniyor. Kısa vadede XLM değerlendirmek isteyen yatırımcılar 0,356 dolar civarından ya da kırmızı trend üzerindeki kapanışlarda alım yapabilirler. Stop noktası olarak 0,345 dolar altı kapanışların tercih edilebileceği XLM, yayın saati itibariyle 0,356 dolar üzerinden alıcı buluyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu