Kripto HaberleriAltcoinSTEPN Cephesinde Yeni Gelişme: Herkes Kaçarken Aykırı Bir Karar Aldılar!

STEPN Cephesinde Yeni Gelişme: Herkes Kaçarken Aykırı Bir Karar Aldılar!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Move to Earn (hareket et-kazan) altcoini STEPN, yeni yaptığı bir duyuruda aldığını açıkladığı sürpriz karar ile Hong Kong’da bir ofis açacağını bildirdi.

Birçok kripto para şirketinin, katı Covid-19 kuralları ve düzenleyici ortamın zorlu olmasından dolayı bölgeyi terk etmesi nedeniyle bu karar dikkat çekti.

STEPN, Merkezini Avustralya’dan Hong Kong’a Taşıyor

South China Morning Post’a konuşan altcoinin kurucu ortağı Jerry Huang, şirketinin bölgesel merkezini 1.800’den fazla start-up ve şirkete ev sahipliği yapan bir teknoloji merkezi olan Hong Kong hükümetine ait Cyberport’a taşıyacağını doğruladı.

Huang bu hamlenin, Cyberport’un eski başkanı George Lam ile Hong Kong’da bir web3 startup ortamı yaratılması konusunda yapılan görüşmelerden kaynaklandığını söyledi.

İlgili Haber
STEPN, İkinci Çeyrek Gelir Miktarını Açıkladı: Geri Satın Alım ve Yakım Yapılacak!

Oyuncuların spor ayakkabı NFT’leri satın alarak egzersiz yapmaları karşılığında ödül kazanmalarını sağlayan STEPN’in merkezi şu anda Avustralya’nın Adelaide kentinde bulunuyor.

Şirket taşınma için henüz bir tarih vermedi, ancak bu son girişim diğer finans ve teknoloji firmalarının daha uygun koşullar için Hong Kong’dan ayrılmasıyla birlikte gerçekleşti.

Bunlar arasında bulunan FTX geçen yıl merkezini Bahamalar’a taşımıştı. Bu taşınma yasal belirsizliğe dayandırılırken, FTX CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried da katı karantina prosedürlerinden duyduğu rahatsızlığı tweetlemişti.

Bankman-Fried, ülkeden ayrılmaları hakkında şunları söylemişti:

“İki yıl önce bir ülkeye ‘yasal olarak giriş çıkış yapabilme olanağının’ o yerde yaşamak için bir kriter oluşturacağını kim düşünürdü.”

STEPN, Çin’deki GPS hizmetlerini Temmuz ayında kapatana kadar Çin’de büyük bir takipçi kitlesine sahipti ve bu da uygulamanın tokenı GST’nin söz konusu duyurunun ardından %10 düşmesine neden olmuştu. STEPN’in yetkililer tarafından ne ölçüde sıkıştırıldığı net değil.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları