BitcoinHaberler

Stop Kullanmayı Sevmiyorsanız Bu Haberi Okuyun!

Zengin olma hayali ile kripto paralara giren herkes umduğunu bulamıyor.

Bitcoin ve diğer kripto paraların hayatımızdaki popüleritesi günden güne artarken kripto piyasasındaki yatırımcı sayısı da giderek artmaya başladı.

Bazı yatırımcılar büyük meblağlarda yatırım yaparak milyoner olurken bazıları ise hayatlarının kayıplarını yaşıyor.

Anonim bir Reddit gönderisinde yaşadıklarını anlatan bir yatırımcı; kripto para birimlerine yatırım yapanları riskleri konusunda uyardı.

Hayatı boyunca eşi ile birlikte çeşitli işlerden elde ettikleri gelirleri biriktirdiklerini söyleyen adam:

Birikimlerimiz ile 80.000 dolar değerinde 1.7 Bitcoin almayı başardım. Daha sonra vadeli işlemler yaparak 1.7 Bitcoin’i  2.1 Bitcoin’e yükselttim.

Şansımın devam edeceğine inanarak vadeli işlem yapmaya devam ettim. Bitcoin’in daha çok yükseleceğine inanarak tüm birikimimiz ile vadeli işlem açtım.

Ancak Bitcoin 50.000 dolardan 47.000 dolara düşünce tüm birikimlerimiz yok oldu.

Tamamen batırdım, hayatımdaki birikimlerimiz sonsuza dek gitti, yıkıcı zor bir ders aldım.

Adam, birikimlerinin tamamen yok olduğunu henüz eşine söylemediğini belirterek; “Ona ne diyeceğimi bilmiyorum. Aynada bile kendime zar zor bakabiliyorum.” dedi.

Talihsiz adam, trajik hikayesini anlatırken diğer yatırımcılara tavsiye vermeyi de ihmal etmedi. Kripto para birimlerinde vadeli işlem yaparken dikkatli olmaları için uyararak, ” Lütfen tavsiyeme uyun: ticaret yapmayın, benim yaptığım gibi bu pazarlama tuzaklarına düşmeyin ” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Liviv Yolcusu

Stop loss ile kaldıraçın alakasını anlayamadım. Konu ve başlık uyumsuz olmuş kanaatimce…

Mucit

Kaldıraça hiç girmedim girmeyeceğim.Solonoyu 2 dolardan geçen yıl aldım.cardonoyu ralliye başlarken 20 cent den aldım.şöyle anlatayım bunları alırken diğer başka bir şeyden aldığım kazancın %50 si ile aldım.elimde çok fazla token coin var hepsine bir değer biçtim.btc250.000 dolardan salacağom.solu bugün 100 dolardan sattım.cordona 10 dolara gelince satacağım.avaxda yatırımım biraz geç oldu çünkü gelişmeleri oldu ve 100 liradan toplamak zorunda kaldım.hedefi daha koymadım.Her şeyden para kazanıyorum aldığım bazı şeyler piyasadan silindi 🤣yatırımlarım en az 100 dolar en yüksek 5000 dolar.Öle yada böyle kazanıyorum.Ama asla boğa devam ederken giriş yapmadım.Ayı beklerim kazanç neyse %50.basit para kazanmak.Plan,plana sadık kal.aç gözlü olma.piyasayı gözlemle.hodl san asla trade yapmaya çalışma.bekle sabret kazan.Düşerse altan toplamaya fiyatı düşürmeye devam et.boğa nedir ayı nedir.benim için trent dir.her düşüş benim için ayıdır.Yada het çıkış.Eğer bopa trendi geldi ve oradan zıplayarak devam ediyorsa bende devam ederim.kırdığı anda çıkarım.o ayı trendine girer çarpar çarpar aşağı salar.dipten asla toplamam.olurda ayı trendini kırar yeni trend başlatır zıpladığı anda girerim.bu devam eder.Risklerimi kontrol altında tutuyorum.hodl lar lagerde stopsuz bekler hedefleri var.5 yıllık.yeteri kadar para kazandım ben zaten hota 5 k dolar basarım 1 dolar beklerim.gelmez ise sıkıntı olmuyor başka hedef veriyor parayı.sen 5 dolar koy hedef koy.ben 800 dollardan 8 k dolarlık btc aldım yıllarca bekledim.ekmeğini sonra yedim.btc çoğaltmak gibi derdim de yok.ben hiç bir şeye bağlı kalmam.ama kaldıraca girmem şirket coini ve tokeni almam.2 tuzdan uzak dur para kazanırsın.

Anonim

kardeşim stop tamam önemli de daha önemlisi kaldıraçtan uzak kalmak. hele hele tüm yatırımınla. yatırımının yüzde 10 u bile fazla kaldıraçla işlem yapmak için.

SpAwN

Klasik açgözlülük hikayesi… Haddini bileceksin, nerede duracağına…


Başa dön tuşu