BitcoinHaberler

Stop Kullanmayı Sevmiyorsanız Bu Haberi Okuyun!

Zengin olma hayali ile kripto paralara giren herkes umduğunu bulamıyor.

Bitcoin ve diğer kripto paraların hayatımızdaki popüleritesi günden güne artarken kripto piyasasındaki yatırımcı sayısı da giderek artmaya başladı.

Bazı yatırımcılar büyük meblağlarda yatırım yaparak milyoner olurken bazıları ise hayatlarının kayıplarını yaşıyor.

Anonim bir Reddit gönderisinde yaşadıklarını anlatan bir yatırımcı; kripto para birimlerine yatırım yapanları riskleri konusunda uyardı.

Hayatı boyunca eşi ile birlikte çeşitli işlerden elde ettikleri gelirleri biriktirdiklerini söyleyen adam:

Birikimlerimiz ile 80.000 dolar değerinde 1.7 Bitcoin almayı başardım. Daha sonra vadeli işlemler yaparak 1.7 Bitcoin’i  2.1 Bitcoin’e yükselttim.

Şansımın devam edeceğine inanarak vadeli işlem yapmaya devam ettim. Bitcoin’in daha çok yükseleceğine inanarak tüm birikimimiz ile vadeli işlem açtım.

Ancak Bitcoin 50.000 dolardan 47.000 dolara düşünce tüm birikimlerimiz yok oldu.

Tamamen batırdım, hayatımdaki birikimlerimiz sonsuza dek gitti, yıkıcı zor bir ders aldım.

Adam, birikimlerinin tamamen yok olduğunu henüz eşine söylemediğini belirterek; “Ona ne diyeceğimi bilmiyorum. Aynada bile kendime zar zor bakabiliyorum.” dedi.

Talihsiz adam, trajik hikayesini anlatırken diğer yatırımcılara tavsiye vermeyi de ihmal etmedi. Kripto para birimlerinde vadeli işlem yaparken dikkatli olmaları için uyararak, ” Lütfen tavsiyeme uyun: ticaret yapmayın, benim yaptığım gibi bu pazarlama tuzaklarına düşmeyin ” dedi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu