Haberler

Suudi Arabistan Kendi Kripto Parasını Üretecek

Suudi Arabistan yönetimi kendi kripto parasını üretecek.

Suudi Arabistan, kripto paralar konusunda şeriat yasalarına uygun olan ve kendi yönetimlerinin altında olacak olan kripto para düşüncesi üzerinde çalışıyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin Suudi Arabistan’da vatandaşlar tarafından kulanılması yasak değil ancak ülkede, kripto paralar konusunda ciddi bilgi birikimi olmadığından ve şeriat yasalarını uygulamak, faiz olmaması için veya faiz geliri geliyorsa bunu engellemek için neler yapılabilecek olduğuna dair verilen bilgiler vatandaşların Bitcoin ve diğer kripto paraları kullanmasını engellemekte.

Suudi Arabistan Merkez Bankası ise bu sorunun önüne geçmek amacıyla 2019 yılı ortalarında kritik adımlar atacak ve bu adımlar ülkede devlet destekli Suudi Arabistan Merkez Bankası tarafından kontrol edilecek olan yeni kripto para birimi gelir kazandırmayacak türden olması ve ülkede ticaret ödemelerinde değerinin hep sabit kalabilecek türden olması bekleniyor.

Suudi Arabistan neden kripto para çıkaracak?

Suudi Arabistan yönetiminin neden dolayı kripto para çıkarmak istediği konusunda henüz bilgi yok. Sadece ülkenin ticari ödemelerde kripto paraları kullanmak ve kendi gizliliğini sağlamak, teknolojik gelişmelerden uzak kalmamak için bu adımı atabilecek olduğu belirtiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
Bitcoin.News
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu