Haberler

Tahran, Kripto Para Madencilerinin ”Uğrak” Yeri Oldu!

İran yönetimi ülkede yaşanan ABD yaptırımları sonrasında satışını yapabildiği petrol miktarının azalması, ülkede enerji fiyatlarının 0.06 dolara kadar gerilemiş olmasından dolayı en düşük fiyatla kripto para madenciliği yapmak isteyen bazı iflas eden madencilik şirketlerinin uğrak yeri oldu. Fransa’dan bile Tahran’ı ziyaret eden kişilerin olduğunu belirten Tahran’daki ismi açıklanmayan bir yetkili, ülkedeki enerji fiyatının düşük olmasının ülkeye kripto para madenciliği tesislerinin yabancı ülkelerden gelecek kimseler tarafından açılabilecek olduğunu beklediklerini belirtti.

Washingon yönetimince uygulanan ağır yaptırımlar dolayısı ile İran’da büyük şirketler tek tek kapılarını kapattı ve kapatmaya hazırlanıyorlar. Washington, İran ile işbirliği yapan şirketlere tarihin en ağır cezalarının verilecek olduğunu, dünyada ve küresel ekonomide yerlerinin olmayacak olduğunu, sürekli problem ve sorun yaşayacak olduklarını açıkça ifade etmişti.

Madencilere Engel Konabilir

Amerikan madencilik devleri tarafından zaten ziyaret bile edilmeyen İran, sadece bazı gelişmeye devam eden ülkelerden ve Fransa’dan madencilik yapmak isteyenlerin ”uğrak” yeri olmaya başlamış gibi görünüyor.

İran’a adımını atacak ve iş yapacak olan kişi, şirket, tüzel kişilerin Washington’un gazap verici yaptırımları ile karşılaşacak oldukları çok net.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
Coindesk
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu