Kripto HaberleriHaberlerTahran ve ABD Arasındaki Savaş Tehditleri Bitcoin'e Talebi Arttırdı

Tahran ve ABD Arasındaki Savaş Tehditleri Bitcoin’e Talebi Arttırdı

Takip et

Kripto para sahibi olmak isteyen İran vatandaşları uygulanan yaptırımlar nedeniyle neredeyse kripto para ticari yapamıyor bile. Bitcoin satın alıp geri satmak İran’da çok zor ve giderek büyük bir zorluk haline gelmeye devam etmekte olan en önemli konulardan birisi. Kripto para ticari ile ilgili olarak İran’da yaşananlar giderek kötü duruma işaret etse de ABD ve Tahran arasında son günlerde değeri 100 milyon doların üzerinde olan İHA’nın düşürülmesi ve tehditlerin devam etmesi sonrasında ABD yönetimi bölgeye savaş gemileri ve askerlerini göndermeyi sürdürüyor.

Tahran, elinde olan nükleer füzelerin bir kısmının iyi olduğunu gösterse de ABD’yi veya çevre ülkeleri vurabilecek güçte nükleer bir stok sahibi değil. Ülkenin olası bir ABD savaşı durumunda geride sadece küllerinin kalması bekleniyor.

ABD’de herhangi bir korku ve endişe yok ancak bölge ülkelerinde kripto paralara olan talep verilere göre artmaya başladı. Suudi Arabistan’da ve Irak’ta kripto para alan kişi sayısı giderek artarken, Umman’da da kripto paralara çok az da olsa artış olduğu görüldü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları