blank
Haberler

Taliban’ın Operasyonlara Devam Etmesi Afgan Halkını Bitcoin’e Yakınlaştırıyor

Terör örgütü Taliban, geçtiğimiz hafta ABD ile yeni bir barış anlaşması imzalamıştı.

ABD ile imzalanan barış anlaşmasından sonra Kabil yönetiminin ateşkesi kısmi olarak devam ettireceğini açıklaması Taliban yönetimini kızdırdı. Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahit, Taliban’ın yabancı güçlere saldırmayacak olduğunu ancak Kabil yönetimine karşı tam gaz operasyonlarına yeniden başlama kararı aldığını belirterek hükümete savaş açtı.

Taliban’ın bu adımı gerilimin azalacağını düşünen Afgan halkı için şaşırtıcı olmazken, birçok Afgan vatandaşı ülkede nakit para bulundurmanın özellikle Taliban’ın aktif olduğu bölgelerde kritik sonuçlarının olabileceğini düşünerek yeniden Bitcoin almaya başladı.

Yatırımlarını evlerinde saklamak yerine bankalar ve kripto para borsalarında saklamanın daha doğru bir tercih olduğuna değinen Afgan vatandaşları, ülkede savaşın ve sorunların bitmeyecek olduğunu düşünürken, bazıları ise Taliban ve Kabil arasında ABD öncülüğünde barışın sağlanacak olduğunu düşünüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu