coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaTartışmalı Yeni Kripto Para Borsası Skandal ile Başladı!

Tartışmalı Yeni Kripto Para Borsası Skandal ile Başladı!

Tartışmalı kripto para borsası OPNX'in açıkladığı yatırımcı listesinde bulunan bir şirketten yalanlama geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Batık kripto para şirketi Three Arrows Capital’in (3AC) kurucularının kuracağı kripto para borsası OPNX’in yatırımcıları nihayet açıklandı.

OPNX, yatırımcıları arasında AppWorks, SIG, DRW VC, MIAX Group, China Merchant Bank International, Token Bay Capital, Nascent ve Tuwaiq Limited’in yer aldığını duyurdu. Daha önce OPNX 25 milyon dolarlık bir finansmanı tamamlamıştı. Finansman sağlayanların çoğu Çin bölgesinden.

Kripto Para Borsası OPNX’in Yatırımcı Listesinde Açıklanan Şirket, İddiayı Reddetti

Bununla birlikte yatırımcılar arasında yer aldığı OPNX tarafından belirtilen Nascent’ten resmi bir açıklama yayınlandı. Nascent yetkilileri, OPNX’in finansman turuna katıldıklarını reddetti.

Bunun üzerine OPNX ise yaptığı açıklamasında, söz konusu yatırımın direkt olarak değil coinFLEX aracılığıyla yapıldığını belirtti.

OPNX çeşitli nedenlerden dolayı tartışmalara yol açtı. Bunlardan biri, aynı zamanda kaldıraçlı bir işlemde 1 milyar doların üzerinde para kaybettikten sonra 2022’de iflas eden bir kripto hedge fonu olan Three Arrows Capital’in (3AC) kurucuları olan Su Zhu ve Kyle Davies tarafından kurulmuş olması.

İlgili Haber  Kripto Para Korku ve Açgözlülük Endeksi Tam 50'ye Vurdu! Piyasa İçin Anlamı Ne?

Zhu ve Davies’in yeni girişimlerini tanıtırken 3AC ile ilgili mahkeme celplerinden kaçtıkları bildiriliyor. Bir başka neden de OPNX’in kripto krizlerinin kurbanlarına alacaklarını indirimli satma ya da riskli ticaret için teminat olarak kullanma yolu sunarak onları sömürdüğü şeklinde görülmesi.

Bazı eleştirmenler OPNX’in platformunun yasallığı ve güvenliğinin yanı sıra desteklediği taleplerin geçerliliğini de sorguladı. OPNX’in lansmanı da teknik sorunlarla ve yerel tokeni FLEX’in fiyatında keskin bir düşüşle karşılandı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail