Haberler

Tayland Merkez Bankası Pilot Proje Başlattı

Tayland Merkez Bankası, dijital para birimlerini test etmek için pilot bir projeye adım attı.

Tayland Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre ülkede yeni bir pilot proje başlatıldı. Kısa süre içerisinde pilot projenin ne gibi sonuçlar doğuracağı merak edilirken, özellikle de pilot projeden sonra ülkenin dijital parasının halka açılıp açılmayacak olduğu merak konusu oldu. Çin ve diğer ülkelere oranla çok daha hızlı adımlar atmak istediği apaçık bir şekilde bilinen Tayland’ın bölge ülkelerine göre daha hızlı bir dijital para üretebileceği düşünülüyor.

Ancak yeni pilot proje aslında dijital paranın kesin olarak çıkacağı veya testin tamamlanması ile beraber dijital paranın tamamen hazır hale geleceği anlamına gelmiyor. Dijital para biriminin ne kadar süre sonra çıkacağı hakkında hiçbir bilgi vermeyen bankanın bu proje ile sadece sistemi test edeceği, güvenlik ve benzer konularda gerekli tüm adımları atmasa bile büyük oranda soru işaretlerine yanıt bulması öngörülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu