Haberler

Tayvan Devlet Başkanı’nın “Saray” Bahçesine Füzeli Savunma İstemesi Bitcoin’e İlgiyi Arttırdı

Çin ile sürekli olarak kavga halinde olan Tayvan Devlet Başkanı Tsai Ing Wen, 'devlet konutu, devlet sarayı' olarak bilinen ofisinin bahçesine Kestral tipi güçlü füze savunma sistemi istedi.

Çin’e dahil edilmek istenen ve Pekin yönetiminin tehdit üzerine tehdit yağdırdığı bölge ülkelerinden birisi de Tayvan. Tayvan Devlet Başkanı Tsai Ing Wen, şimdilerde kendi ofisinin bahçesine yeni bir füze savunma sistemi istediğini, Çin işgalinden endişe ettiğini basına açıklamasa da yerel kaynaklar bu haberleri resmen doğruladı. Bu haber sonrasında birçok Tayvan vatandaşı devlet başkanının ofisinin bahçesine füze savunma sistemi istemesini “Tayvan tehdit altında mı?” soruları ile karşılarken Çin işgaline karşı yedek bir yatırım olarak kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladılar.

Tayvan Devlet Başkanı kendisini güvende hissetmezken Tayvan vatandaşı olarak bizler kendimizi nasıl güvende hissedebiliriz? ABD’nin mi bizi korumasını bekleyeceğiz, tıpkı Hong Kong’u korudukları gibi. Kripto paralara yatırım yapmıyorum ama Tayvan bankalarına da güvenmiyorum, ekonomimiz kötüye gidiyor. – Tayvan vatandaşı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu