Haberler

TCMB 475 Baz Puan Faiz Arttırdı!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), faizleri 475 baz puan arttırdı.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) yeni politika faizi kararını bu dakika duyurdu. TCMB yetkilileri, kısa süre içerisinde yaşanan gelişmeler ile birlikte uzun vadeli gelişmeleri değerlendirdiklerini ve bu doğrultuda politika faizinin 475 baz puan artış görmesinin doğru olduğuna karar verildiğini açıkladı. Politika faizinin 475 baz puan arttırılması ile birlikte dolar kuru 7 lira 59 kuruş seviyesine kadar geriledi.

Bir süredir politika faizinin ne olacağı tartışmaları piyasada tartışma konusu olmuştu. Yatırımcılar, politika faizinin 475 baz puan artış gösterecek olduğuna dair öngörüde bulunmuştu.

Dolar kurunun düşmesinden çok ani fırlamasının engellenmesi için bu kararın doğru olduğuna değinen ekonomistler, TCMB’nin kararıyla sınırlı kalınması durumunda ise sonucun değişmeyebilecek olduğu uyarısında bulunuyor. Bugün itibariyle Türkiye’de faizler %10,25 seviyesinden %15 düzeyine yükseltilmiş oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu