NFT

Tek Bir NFT, 6 Milyon Dolara Satıldı: Peki Bunun Özelliği Ne?

Mutant Ape Yacht Club serumu 6 milyon dolara alıcı buldu.

Mutant Ape Yacht Club ekibi tarafından üretilen bir NFT olan Serum #698, 1.542,069 ETH‘ye alıcı buldu ve bu da neredeyse 6 milyon dolara tekabül etmekte.

Bu, şu ana kadar Bored Ape koleksiyonunun gördüğü en yüksek fiyatlı serum satışı oldu ve kesinlikle rekor kırmayı başardı. Peki söz konusu NFT’nin böyle bir fiyata alıcı bulmasının sebebi tam olarak ne?

6 Milyon Dolarlık NFT

Blockchain teknoloji startup şirketi Chain’in CEO’su olan Deepak Thapliyal, bu NFT’yi satın alan kişi oldu.

Tabii ki ünlü isim bunu alırken önde gelen risk sermayesi şirketleri Andreessen Horowitz ve Meta4 Capital ile de yarıştı ve söz konusu şirketin Serum #69 için 5,76 milyon dolarlık 1.500 ETH teklif ettiği biliniyor.

Yuga Labs tarafından geliştirilen Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonu, Nisan 2021’de piyasaya sürülmüştü.

İlk başta 10.000 tane olan bu NFT’ler, kısa sürede satıldı ve ikincil satışlar da rekor kırarak yoluna devam etti.

Yuga Labs ise bu başarının devamında MAYC yani Mutant Ape Yacht Club’I piyasaya sürmeyi istedi. Satılan bu serumların özelliği de tam olarak bu ve daha önce alınan Bored Ape NFT ürünleri şimdi bununla mutantlaştırılabilmekte.

Yuga Labs bunun yanı sıra BAYC sahiplerine 28 Ağustos 2021 tarihinde 10.000 serumu airdrop olarak gönderdi.

Ancak 10.000 serumun her biri farklı olarak üretildi ve toplamda 7.500 M1 serumu, 2.492 M2 serumu ve 8 adet Mega Mutant veya M3 serumu bulunuyor.

M1 ve M2 serumları çok büyük değişim yapmasa da M3 olarak geçen serumlar karakteri tamamen değiştirebilmekte ve bunun önemi tam olarak burada başlıyor.

Görünüşe göre Adidas gibi devlerin de girdiği NFT dünyası, bu şekilde büyümeye devam edecek.

İlgili Haber
Adidas Metaverse Alanında 3 Kripto Para Projesi İle Ortaklık Kurdu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu