Haberler

Tekel Olmayı Kaybetme Korkusu: Hindistan’da Bankalar Kripto Para Yasaklarına Devam Ediyor

Kripto para birimi yasaklarını Hindistan Yüksek Mahkemesi yargıçları kaldırdı ancak...

Hindistan 1.3 milyarı aşan nüfusu ile çok büyük bir ülke. Ekonomik olarak halkın fakirliği Modi hükümeti döneminde sürekli arttı ve artmaya devam ediyor. Özellikle Modi hükümeti Amerikan hükümeti ile çok yakın ilişkilere sahip olmasına rağmen, 1.3 milyar insanın karnını doyurmak, sosyal haklar sunmak, onların ekonomik ve finansal haklarını korumak konusunda maalesef başarılı bir süreç yürütmedi veya yürütmeyi elde edebilecek güce sahip olmadı.

Konumuza dönecek olursak, Hindistan’da son dönemde 1 ayı geçmesine rağmen kripto para yasaklarının kaldırıldığı günden bugüne kadar bazı bankaların yasakları uygulamaya devam ettiği ortaya çıktı. Merkez Bankası tarafından bilgi edinme hakkı kapsamında sorulan bir soruya “kripto paralar ülkemizde yasak değildir” yanıtı verilirken, bankaların bu şekilde kripto para yasakları uygulaması ‘tekeli kaybetme korkusu’ olarak tarif edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu